Wpis z mikrobloga

Mirki poszukuję samochodu z tym, że posiadam nietypowe wymagania.
Główne wymagania:
- cena tak 25-30 tys
- niska awaryjność (to chyba każdy by chciał)
- komfort w trasie - chciałbym zrobić na raz taką trasę z 500 km i wysiąść bez bólu pleców, chciałbym się czuć w nim wygodnie i aby wyciszenie tego auta było na przyzwoitym poziomie, żeby silnik nie wył przy 160km/h, żeby w środku panowała cisza i dało się rozmawiać
- bezobsługowy silnik benzynowy tolerujący gaz (który mógłby się też żwawo odpychać na trasie)
- i tu mam jeszcze jedno wymaganie bo sam nie wiem jak to ująć. Chodzi o to, że auto będzie użytkowane w Warszawie, parking przy ulicy więc będzie narażone na różnego rodzaju obcierki, obicia, żeby ten lakier nie był taki cienki coby od razu auto nie pordzewiało całe
#motoryzacja #samochody
  • 14
@przemu321: myślałem nad seatem exeo z silnikiem 1.8T bo slyszalem duzo opinii o nim i chyba to ostatni model gdzie instalowano jeszcze ten silnik ewentualnie laguna 3 2.0GT, nad citroenem nie myślałem, ale chyba warto mu sie przyjrzeć
@michelney: właśnie ze względu na silniki benzynowe odrzuciłem wszystkie vagi za brak silników zdolnych do współpracy z gazem, jaki motor tam masz? zasilasz go gazem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bidzej: vagi też odpadają ze względu na brak silników do gazu. Nawet @michelney mnie zaciekawił tą jettą, do tego jest tam silnik 2.5 wolnossący, nadający się do gazu lecz silnik do dostania tylko w USA gdzie auta mogą też się mocno różnić np całkiem innymi częściami w zawieszeniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mjau: mam Accorda VII Type-S. W tej kasie dostaniesz już jakiegoś polifta, gaz łyka jak Sasha Grey, jest bezobsługowy jak się reguluje zawory na czas. Generalnie miejsca ma dużo. Z wyciszeniem szału nie ma, ale da się normalnie rozmawiać przy 180.
vagi też odpadają ze względu na brak silników do gazu.

@Mjau: TFSI spokojnie się gazuje, w rodzinie już są takie 2 sztuki, dotrysk 1-1.5L Pb/100km, koszt instalacji w okolicach 4k PLN, zwrot po 20 000km. Odsyłam do lpg-forum.pl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mjau: obczaj sobie lagune 3 z 2.0t. Bardzo udane auto a silnik zasuwa i bardzo lubi lpg. Dodatkowo jest bardxo trwaly i nie pamietam, ale l3 moze byc ocynkowana