Wpis z mikrobloga

A może Trzaskowski sobie poradzi?
Ludzie czasem głosują na podstawie wyglądu, tego mu nie można odjąć.
Żona Małgorzata Trzaskowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Warszawie. W 2007 rozpoczęła pracę w ratuszu stołecznym, gdzie promowała Warszawę.
Koleś był stypendystą w Oxfordzie oraz w paryskim Uniwersytecie Unii Europejskiej Studiów nad Bezpieczeństwem
Zna język rosyjski, francuski, hiszpański, włoski, angielski.
Potrafi się wypowiedzieć, jest chłodny i spokojny, nie wybucha i nie robi głupich ruchów.
Nie jest zamieszany w żadne ośmiorniczki.
Gdzie nie kandydował to wygrywał, złote dziecko Platformy.
Był ministrem administracji i cyfryzacji.
Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Na etapie studiów, bronił się z tematów dotyczących Unii Europejskiej.
Teraz jest Prezydentem Warszawy, ograł Jakiego w I turze.
Pewnie na niego zagłosuję i w I i w II turze.
#polityka #neuropa
M.....1 - A może Trzaskowski sobie poradzi?
Ludzie czasem głosują na podstawie wyglą...

źródło: comment_1589718337XMJEfsoZVuUPWH4f8Ks3UC.jpg

Pobierz
  • 36
@Metiu1231: Problem z Trzaskowskim jest taki, że ma najmniejsze szanse z liczącej się trójki (Hołownia, Kosiniak, Trzaskowski) na odebranie przynajmniej ułamka głosów na prowincji. Skończy się to bezpośrednim starciem ideologicznym miasta vs wsie, "konserwatyści" vs "liberałowie", tak jak w wyborach do europarlament, gdzie część "konserwatywna" wygrała.
@Remni:
W mojej opinii Trzaskowski ma dużo większe szanse niż Hołownia. Tutaj może się rozegrać pojedynek między Kosiniakiem, a Trzaskowskim o wstęp do drugiej tury. Chyba, że rzeczywiście te wszystkie sondaże są o kant dupy potłuc i nawet Duda jest w strefie ryzyka. Tu masz rację, że może trochę za wcześnie go wystawili, bo jednak może być kojarzony z poglądami postępowymi. Ale tym, że jest prounijny to dostał u mnie plusa.
@Profil_Internetowy: Oczywiście, że Polska to nie Warszawa. Warszawa jak każde inne miasto wojewódzkie ma swoją wspaniałą historię. W Warszawie jednak sporo jest przyjezdnych, Warszawa się rozwija ostatnimi laty, co raz więcej widzę wieżowców, nowych biznesów, inwestycji w komunikację. Ludzie, którzy interesują się chociaż trochę polityką to kojarzą Trzaskowskiego. Sikorski wywołuje skrajne emocje, ale nie ujmuję mu tego, że mógłby zjeść w debacie resztę przeciwników. Tak sobie też ostatnio dumałem nad tym
@Metiu1231: To jest coś w rodzaju: czy możemy mieć kandydata jak Sikorski? Mamy kandydata jak Sikorski w domu. Przychodzę do domu a tam Trzaskowski. Ale jak widzieliśmy mogło być gorzej i na pewno jest lepszym kandydatem od Dudy (oczywiste) ale i od Hołowni, który ma trochę schizofrenię w sprawach kościelnych.
tak jak w wyborach do europarlament, gdzie część "konserwatywna" wygrała.


@Remni: nie wygrała. W tamtych wyborach KE + Biedroń + Razem uzbierało więcej głosów niż PiS.
@Profil_Internetowy: Tak jak napisałem wyżej. Jeżeli Twoje dane mogą się zgadzać, chociaż sądzę, że jest to więcej % to może też to wykorzystać na swoją korzyść. Typowa Pani ze sklepu może pomyśleć, że przyjemniaczek z niego z wyglądu i zagłosować.
@Positano1: Na spokojnie, nie samą Warszawą człowiek żyje. Ale jak już mówiłem, każde miasto jest piękne i jednak statystycznie w Warszawie jest więcej przyjezdnych. Te poglądy się mieszają i może wyjść na to, że idą dalej ze swoimi myślami z przyszłościową ideą w głowie. Ideą rozwoju
@dziaru: Mniej niż PiS + konfederacja. Jeśli Trzaskowski będzie w drugiej turze to dość duża część elektoratu
Konfederacji zagłosuje na Dudę, na pewno więcej niż gdyby w drugiej turze był Kosiniak/Hołownia
@Remni: wg ostatnich badań wyborcy Konfy nie poprą gremialnie Dudy w 2 turze. To się raczej rozłoży po połowie albo raczej zbojkotują drugą turę. Kosiniak zmobilizowałby więcej wyborców Konfy ale mógłby tez zdemobilizować elektorat silnie lewicowy. Hołownia byłby tutaj najlepszy, ale nie odbierałbym szans Trzaskowskiemu.
@Metiu1231: nie poradzi. u mnie ksiądz już rok temu ogłosił że kto popiera tych co podpisali "kartę LGBT" (nie wiem czy coś takiego istnieje ale tak mówił) tak jak ci w Warszawie, nie będzie zbawiony i #!$%@?. Trzaskowski dostanie okrągłe 0 na wsiach.