Wpis z mikrobloga

@MercedesBenizPolska: Polecam mimo wszystko podjechanie do jakiejś hurtowni dziecięcej z tym wózkiem i przejechanie się po sklepie, spróbować złożyć, rozłożyć. Mi to dużo dało ;) A na letnie dziecko świetnym wynalazkiem jest budka otwierana tak, żeby mogło oglądać świat (Cybex Priam 2.0, Espiro Next Melange i pare innych ma taką)
@MercedesBenizPolska ja mam Anex Cross i jest spoko.
@zjem_twoj_bigos to zależy w jakim miesiącu urodzi się dziecko, jeśli na pierwsze pół roku przypadają zimniejsze miesiące to dobra gondola jest konieczna i to jak największa. Trzeba pamiętać o kombinezonach, śpiworkach, które muszą się z tym dzieckiem mieścić XD
@Lonate jak dziecko chce oglądać świat, to już wyrosło z gondoli ¯_(ツ)_/¯ Jak moja zaczęła obserwować co się dzieje leżąc na brzuchu, to nie pojeździła
@MercedesBenizPolska: mam 2w1 (Rico Nano) i jestem zadowolona. Dziecko z grudnia. Pierwsze trzy miesiące codziennie jeździła na spacery tylko w gondoli, otulona po sam nos. Na spacerach spała smacznie i jeszcze długo po powrocie do domu, więc sama mogłam odpocząć (często to była jedyna szansa na sen w ciągu dnia). W trakcie zarazy nosiłam ją w chuście, bo przestałam spacerować po ulicach, żeby unikać ludzi. Teraz przy piątym miesiącu, kiedy zrobiło
@asique: nic z tego artykułu nie dotyczy mojego dziecka (urodzone o czasie, ma prawie 5 mcy, głowa ma idealny kształt, nie ma bezdechów): kontroluję i ograniczam czas jaki spędza ono w foteliku, pediatra nie ma zastrzeżeń co do rozwoju a do tego dziecku podoba się taka pozycja, bo dobrze widzi otoczenie. Na tą chwilę nie ma innej możliwości spacerów - pole widzenia musi sięgać poza gondolę lub moje ramię. Czym się
@ciemnienie: tym się różni, że spacery zazwyczaj są regularne, a jazda samochodem niekoniecznie. Spotkałam się z zaleceniami, żeby fotelika używać jak najrzadziej i wtedy, kiedy się musi.
Dziecię przestało chustę lubić?
@asique: powiedzmy, że ktoś codziennie jeździ z dzieckiem autem. Co wtedy?
Sądzę, że kluczowy jest czas - jeśli ktoś wsadza dziecko do bujaczka/fotelika na pół dnia to faktycznie może być problem. Jednak dziękuję, będę pamiętać i robić wymiany z gondolą, jeśli zainteresowana pozwoli na taki manewr.

W chuście zawsze zasypia, a w foteliku się rozgląda. Teraz lubi być noszona przodem a nie ma takiego wiązania dla 5 m. dziecka. Moje plecy