Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnowFox: @Podstarzaly_Mandalorianin: w opsie stoi, że działa również z indukcją. Więc jeśli nie zadziała to zwrot. Bardziej martwiło mnie, że może mieć za cienkie ścianki i gubić temperaturę. Ale skoro jest dobry to trzeba będzie zakupić. Już kilka warek z ekstraktów popełniłem i chciałbym wskoczyć na wyższy poziom. Może uda się do tego jeszcze jakiś kran zamontować. Wtedy byłoby idealnie.
@Satizo: Do warzenia tak, sam na takim zaczynałem i jeszcze mam do podgrzewania wody. Minusy to cienkie dno i emalia, na którą trzeba uważać (zwłaszcza w środku). Z czasem jednak wygra nierdzewka. Niestety nie mam pojęcia, czy to działa dobrze na indukcji.
może mieć za cienkie ścianki i gubić temperaturę


@Satizo: akurat na indukcji to nie problem, kupujesz jakąś karimatkę za 10 zł i docieplasz. Na gazie tak robiłem ale to była trochę jazda po bandzie :D
@Satizo: jeśli masz zamiar warzyć dużo, to lepiej nierdzewkę kup. Lepiej trzyma temperaturę, trudniej przypalić zacier i ogólnie trwalszy. Moja emalia ma za sobą 18 warek i już zakupiłem stal, bo dno emalii już zjechane, mam lekkie wgniecenie na rancie i już solidnie opalone jest, nie będę ryzykował następnej warki.
@Satizo: No to już pytanie na czym ci zależy. Jeśli by to miał być garnek na stałe, to jednak niezbyt, bo w końcu się kupuje nierdzewkę. Jeśli przejściowy, to da się uwarzyć piwa, tylko trzeba częściej mieszać i uważać z mocą (ja mam gaz, może tam łatwiej przypalić). Jeśli kociołek będzie wymagał jakichś zapasów ciepłej wody (choć tam się chyba nie wysładza?), to taka emalia jest dobrym garnkiem na takie grzanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stout2137: właśnie sam nie wiem czy zostanę przy garze czy jednak zdecyduję się na kocioł. Chce sobie zrobić warzelnię w piwnicy i w zasadzie gar ma być na próbę czy dam radę
@Satizo: Ja kupiłem 40L od Olkusza, bo był tylko parę zł droższy od 30L. Ale już chyba nie mają w ofercie... A często gotuję ok. 30L, żeby otrzymać 25L piwa. Także weź to pod uwagę. A generalnie garnek fajny i za te pieniądze nic lepszego nie kupisz. Jak się spodoba warzenie, to kupisz nierdzewkę i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cebix: planuje kupić keg bo dobija mnie mycie butelek. Więc myślę, że 30 litrów starczy. Zainteresowałem się właśnie Olkuszem bo to firma dość solidna i cena nie powala na kolana. Będę miał do dyspozycji całe spore pomieszczenie na zaaranżowanie mini browaru więc może w przyszłości wyjdzie z tego coś intersjacego. Póki co chce spróbować zacierania jak najniższym kosztem i właśnie Olkusz w emalii wydaje się być sensownym nie wymagającym zbyt dużej