Wpis z mikrobloga

@aso824: To nie zadziała, bo weźmie pod uwagę where a następnie uwzględniając je pobierze ostatni wpis, ja potrzebuje pobrać coś na wzór:

$this->item->attributes()->where(function ($q) use ($attribute,$value) {
$q->where('attributes.id', $attribute->id)->where('value', '=', $value)->latest();
})->exists();

gdzie dla

$q->where('attributes.id', $attribute->id)->where('value', '=', $value)->latest();

będzie brany pod uwagę tylko najnowszy wpis a nie czy w ogóle takowy występuje, bo w tabeli będą mi się wielokrotnie powtarzać wartości ale muszę zapisać jej nową wartość gdy ostatni wpis jest
@Radaka: strasznie chaotycznie piszesz, ale odpaliłem na szybko testowy projekt i da się pobrać najnowszą encję pośrednią z wartościami - ale jeżeli masz jakieś dodatkowe warunki to rozważ użycie surowego budowania zapytania, albo przerobienie na relacje OneToMany oraz ManyToOne tj. z modelem pośrednim zamiast pivota
@aso824: Już mi moc kawy zeszła ;) zrobiłem sobie po DB, nawet lepsze rozwiązanie dla moich potrzeb bo w sumie relacji nie muszę odpytywać w tym przypadku tylko mogę sobie pobrać najnowszy wpis i sprawdzić na nim potrzebne mi warunki i działa to jak potrzebowałem + mniejszy narzut na bazę danych