Wpis z mikrobloga

Będę wybierał się za granicę i chciałbym zabrać ze sobą rower, i tak się zastanawiam nad zakupem takiego bagażnika na hak tylko czy jeśli przełożę rejestrację z tyłu samochodu do tego bagażnika to był by git czy może konieczne jest wyrobienie 3 tablicy jesjestracyjnej. Czasu dużo mi do wyjazdu nie zostało dlatego się pytam.
#samochody #prawo#prawo #prawiejaktilke
Rhimdir - Będę wybierał się za granicę i chciałbym zabrać ze sobą rower, i tak się za...

źródło: comment_1589973409SMrGGcJzhrZnlBRVEtBQm5.jpg

Pobierz
  • 19
@Rhimdir: Na podstawie nowych przepisów, kierowca może ubiegać się o dodatkową tablicę rejestracyjną na bagażnik. Tym samym nie trzeba już wbrew prawu demontować tylnej tablicy i instalować jej na bagażniku jak czynili to niektórzy z kierowców. Niekiedy instalowano na bagażnikach rowerowych odwzorowania tablicy rejestracyjnej.
via Android
  • 0
@AlezWieje myślicie ze normalnie jechać do urzędu można teraz czy trzeba to załatwiać jakoś telefonicznie? Ile kosztowała cie 3 tablica i jakie dokumenty musiałeś mieć ze sobą? Może wybiorę się za chwilę
@Rhimdir: 52,50 także bez tragedii, warto zadzwonić i spytać czy można im to wysłać wypełnione mailem. Formularz w moim wypadku był po prostu zwykły o wydanie tablicy rejestracyjnej, taki sam jak w przypadku zgubienia itd.
@Rhimdir: Kwestia policjanta jak zinterpretuje przy kontroli. W teorii nie możesz sciągnąć tablicy z auta i założyć na bagażnik, powinieneś wyrobić 3cią (koszt bodajże 50 zł).

Ja nie wyrobiłem się przed pierwszy wyjazdem więc oryginalną przełożyłem z klapy na bagażnik rowerowy a na klapie zainstalowałem podróbkę z drukarni (coś w stylu tych co na auta weselne robią). Przybrudzona, osłonięta rowerami wyglądała jak prawdziwa :)
@Rhimdir: A zasłoni ci rower tablice i światła? Mam Thule Xpress 970 bez tablicy i jeżdżę. Nikt w Polsce jeszcze się nie przyczepił że tablica jest za nim (w sumie i tak widoczna). W Norwegii jazda z właśnie tymi uchwytami bez dodatkowej tablicy to norma i jest legalne.
Wszystko zależy ile tych rowerów chcesz tam powiesić. Jeśli platforma to tablica już musiałaby być. Sam jednak unikam takiego rozwiązania bo to problem.
Saeglopur - @Rhimdir: A zasłoni ci rower tablice i światła? Mam Thule Xpress 970 bez ...

źródło: comment_1589975317cRmSIr3QRFufmRDkcDCwWm.jpg

Pobierz
Zastanawiałem się nad takimi, ale wydają mi się mało stabilne


@Rhimdir: Jest perfekcyjny

no i trzeba jakoś podpiąć do klapy, boję się że w tych miejscach zedrze mi lakier.


@Rhimdir: Nie trzeba, to jest na hak, nic nie dotyka samochodu :)