Wpis z mikrobloga

Naszła mnie ostatnio rozkmina apropo #rodo. Jeśli w trakcie wypowiedzenia umowy, np. w #banki zawrę także żądanie o zaprzestaniu przetwarzania i trwałym usunięciu moich danych osobowych, to czy przy ponownym zakładaniu konta mogę być traktowany jako nowy klient? W końcu (chyba - i tu proszę o rozwianie tej wątpliwości) nie powinni mieć moich #daneosobowe skoro zażądałem ich usunięcia, a tym samym nie wiedzą, czy byłem ich klientem?

#prawo
  • 9
to z przetwarzaniem to nie pamiętam jak to jest. Banki na pewno mogą korzystać z takich danych.


@EmANDeM: Jeżeli mają inną podstawę prawną przetwarzania danych, to dopóki taka podstawa nie straci mocy to będą przetwarzać te dane. Wszystko zależy jaką przyjęli tzw. politykę retencji danych.

Zazwyczaj przetwarzają dane zgodnie z terminem przedawnienia roszczeń. Jednak w zależności od tego jakie jeszcze mają obowiązki przetwarzają te dane zgodnie z tym celem.
@EmANDeM: masz jak najbardziej racje. Banki nie maja prawa przetwarzac twoich danych i powinny uznac cie jako nowego klienta. Tak wyglada prawo ale praktyka jest zupelnie inna.

@Thsa: to ze maja obowiazek przetwarzac te dane nie znaczy ze moge je przetwazac poza obszarem do ktorego maja prawo. Czyli moga je przetwarzac tylko i wylacznie w celu zapewnienia obowiazku ich przechowywania. Czyli nie moga ich przetwarzac w celach marketingowych lub innych