Wpis z mikrobloga

Mocne wejście Koroluka na youtube i parę świeżych własnych odkryć skłania mnie do rewizji mojego narzekania przy okazji próby skomponowania listy neuropejskich podcastów, że nie ma nic równoważącego spiskową prawicę na youtube. Coś tam powoli powstaje i warto to podglądać.

No więc jedziemy. Oto mój katalog neuropejskich treści na yt:


* Onet Rano - wysokobudżetowy projekt Onetu, pewnie wszyscy znają, ale jest najbliżej idei telewizji internetowej, więc zasługuje na wzmiankę (na marginesie - TVN 24 GO jest w promocji za 10 zł przez miesiąc; pewnie niektórzy od lat nie mają telewizora i opinię o TVN wyrobili sobie na podstawie wykopu, więc jest okazja sobie zweryfikować w porównaniu do #tvpis).

* Obywatele News - projekt Obywateli RP. Niektóre treści lekko krindżowe, ale inne spoko, jest to - nie ukrywajmy - projekt generacji Klubu Ronina, ale jest coraz lepiej i ma pewien potencjał.

* Imponderabilia - niby lajfstajlowe, ale sporo ostatnio tam polityków i rozmów o polityce (np. odcinek z inteligenckim raperem Łoną, którego boli atak na praworządność).

* Kanał Bokłażca - kanał ateistyczno-antyklerykalny, siłą rzeczy dużo o związkach polityki z władzą. Omawiałem go w osobnym wpisie.

* Politykotki - ten projekt dopiero co zauważyłem, ale zapowiada się ciekawie, zwłaszcza, że autor przychodzi z branży wideo, więc ma pomysł na image i oprawę. Zgromadził już sporą społeczność na FB. Załączam do posta jego #hot16challenge2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś kojarzy coś jeszcze wartego uwagi? Są rzecz jasna np. pogadanki Hołowni, które też edukują politycznie np. w kwestii klimatu, ale chodzi mi raczej o rzeczy robione publicystycznie, nie przez zaangażowanych polityków.

PS: Analogiczny przegląd nie-prawicowych podcastów:
https://www.wykop.pl/wpis/46728609/o-tym-ze-neuropa-nie-umie-w-wideo-i-o-renesansie-p/

#neuropa #polityka #polskiyoutube #kiciochpyta
eoneon - Mocne wejście Koroluka na youtube i parę świeżych własnych odkryć skłania mn...
  • 14
@eoneon: Oglądałem filmiki tego pana z miniaturki. Pomysł fajny, ale merytorycznie jest w najlepszym wypadku średnio. Od samego początku był np. piewcą pomysłu jednego kandydata opozycji, co w wyborach prezydenckich jest idiotyczne, bo demobilizuje elektorat. W dodatku proponował jako takiego kandydata Tuska. To jest rzecz tak elementarna, że wypadałoby o niej wiedzieć zanim zacznie się nagrywać o tym film.
* Obywatele News - projekt Obywateli RP. Niektóre treści lekko krindżowe, ale inne spoko, jest to - nie ukrywajmy - projekt generacji Klubu Ronina, ale jest coraz lepiej i ma pewien potencjał.


@eoneon: Jest następny odcinek Wójcickiego, tym razem o Białorusi, lekko ezoteryczne, ale moim zdaniem nawet ciekawsze niż poprzednie.

https://youtu.be/AtmOni9wshM

Od samego początku był np. piewcą pomysłu jednego kandydata opozycji, co w wyborach prezydenckich jest idiotyczne, bo demobilizuje elektorat.


@
że nie ma nic równoważącego spiskową prawicę na youtube.


@eoneon: o ile całkowicie szanuję kwestię reklamowania wartościowych treści, szczególnie tych mających równoważyć nasz (i nie tylko nasz) alt right czy wykopową, korwinową prawicę, to jednak zwróciłbym uwagę na pewną rzecz.
#4konserwy vs #neuropa to nie jest kwestia sporu na osi poglądowej, czy to prawica vs lewica, czy prawica vs libki. Różnice są schowane w trochę innym miejscu, a to prowadzi do
@loginnawykoppl: koszty ery informacyjnej. Żeby to odwrócić, trzeba by było założyć nowym treściom jakiś kaganiec, żeby niezweryfikowana informacja nie mogła iść w świat. Skoro nawet coraz więcej dziennikarzy zaczyna przyznawać, że zdarza im się puścić coś w świat, zanim dostaną wiarygodną weryfikację, to czego oczekiwać po alt rightowych blogerach czy youtuberach? Realnie merytoryczne źródła muszą najpierw kreatywnie pomyśleć, jaki temat zainteresuje czytelnika/widza, potem znów przemyśleć, czy nie jest to poleganie na
@Topkapi: @loginnawykoppl: Panowie, żeby była jasność - ja nie mam złudzeń że jak zrobimy anty-alt-rightowego jutuba, to złapią się na to widzowie Maxa Kolonki (wiem też że o to mnie nie oskarżacie, ale niech to wybrzmi).

Nieraz pisałem (np. w rekomendacjach profilu) o kole hermeneutycznym i fantazmatach i wiem, że to nie takie hop siup żeby kogoś przeciągnąć ze świata żółtych napisów do mainstreamu i że mamy rewolucję na miarę
Nie byłoby idiotyczne, gdyby kandydat był wybrany w otwartych prawyborach. To akurat mobilizuje. W Budapeszcie zadziałało to świetnie.


@Andreth: Wspólny start miał sens w Senacie gdzie była jedna tura, wybory prezydenckie to jednak wybory w dwóch turach. Wyborcy Konfederacji raczej nie głosowali by za opozycyjnym kandydatem. A dzięki szerokiemu startowi, mogą zagłosować np. za Kosiniakiem. I tym samym siłą rozpędu zagłosować na kogoś z opozycji.

Coś podobnego się stało z Kukizem,
@eoneon: przecież te wszystkie podcasty to raczej środowisko liberalnego centrum w stylu PO; nie wiem jak sie to ma do neuropy.

No chyba że przyjmiemy jakieś szerokie definicje obu obozow wykopowych, no ale wtedy takie onet i reszta spokojnie by mogły zostać zaliczone do umierkowanej neuropy jak i 4konserw