Wpis z mikrobloga

Mirosławy! Złamany mini jack 3,5 mm utknął mi w Nintendo Switch xD
Tzn. ułamała się końcówka i już tam została. Próbowałem ją wyciągać:
- po prostu wkładając nieurwaną końcówkę słuchawek i wyciągając, efekt: X
- wkładając końcówkę wkładu od długopisa, efekt: X
- przylepiając gumę do żucia do patyczka od szaszłyka, efekt: X (plus musiałem gumę wyciągać bo się pokleilo)
- aplikując klej super glue/kropelka do końcówki wkładu od długopisa oraz końcówki felernych słuchawek. W jednym i drugim przypadku, po odczekaniu 10 minut we wtyczce, efekt: X

Ma ktoś może pomysł co mógłbym jeszcze zrobić by wydostać to badziewie? Myślę głównie o metodach bez rozkręcania, bo Switch jest skręcony na śrubki że wzorkiem jak ze środka okręgu w logo Mercedesa - chyba nie mam takiego śrubokręta premium xD

#elektronika #nintendoswitch #majsterkowanie
W.....t - Mirosławy! Złamany mini jack 3,5 mm utknął mi w Nintendo Switch xD
Tzn. uł...

źródło: comment_15899800603JTQ2VZjskwhuLlE472Yt9.jpg

Pobierz
  • 93
@woleratler: @ALK0CH0LIK: Bałem się początkowo kleju, ale zaaplikowałem kapkę do wgłębienia we wkładzie od długopisu. Teoretycznie wchodził tam taki dzyndzelek od tej końcówki, powinno zawiązać, a przy tym nie #!$%@? gniazda. W praktyce (chyba) nie #!$%@?, ale też nie zawiązało na tyle mocno bym wyciągnął
Rozkręcenie może nic nie dać, bo gniazdo może być zabudowane, pewnie i tak trzeba je będzie wymienić. Bardzo ryzykowne, ale można spróbować lutownicą - uformować grot, aby zmieścił się bez dotykania krawędzi, uformować kulkę ze spoiwa, do środka dać jakiejś pasty lutowniczej, żeby szybko złapało, wsadzić, zagrzać, odczekać aż zastygnie, wyciągnąć... Ale nie biorę odpowiedzialności za zniszczenia.