Wpis z mikrobloga

Zdecydowałem się napisać mały #gownowpis apropos tej całej afery z Trójką.
Odnosząc się do tego fajnego znaleziska.
Zwykle jadąc samochodem słuchałem swojej muzyki, jednakże jadąc z dziewczyną zawsze leciała Trójka. Bardzo ją lubi od dziecka. Jak leciała lista to już w ogóle, kazała mi zwolnić, żeby dosłuchać do końca. Oczywiście nie protestowałem, pomimo mojego ambiwalentnego stosunku do polskiego radia. Nie ukrywam, byłem dość uprzedzony w temacie, mianowicie radio kojarzyło mi się z wiadomościami z dupy co pół godziny, wodospadem w_rwiających reklam (w tym tych o infekcji pochwy), drętwą gadką prowadzących wymieszaną z podobno śmiesznymi żartami, kretyńskimi konkursami dla naiwniaków (bo codziennie Grażyna z Sochaczewa wygrywa 50 tysięcy złotych, dzisiaj to możesz być ty, tylko wyślij sms) i oklepanym Garou i innymi hitowymi 'artystami' zapętlanymi w jedną monotonną, totalnie przeciętną (jak nie słabą) playlistę. Nawet gdy wreszcie trafiała się fajna piosenka, to gałgan musiał wyć w połowie myśląc że jest zabawny, albo zaczął pieprzyć 3 po 3 o jakiś farmazonach. Jak człowiek dosłuchał z satysfakcją jeden refren, to był huk. Obecnie jadąc do roboty, gdy mam rozładowany telefon i skazany jestem na radio, to cała moja podróż to nic innego jak zmienianie stacji w poszukiwaniu, jednego, krwa jednego jebanego fajnego kawała. Na próżno.
Z Trójką było inaczej. Słucham listy, nagle pojawia się
Bohemian Rhapsody_ potem kawałek Led Zeppelin, Lao Che i sporo innych fajnych piosenek których próżno szukać w innych stacjach (z pominięciem Rock Radia, tam się trafiają, a i prowadzący spoko). Co ciekawe, piosenka leciała od deski do deski, nieprzerwana niczym, do ostatniej nuty. Mając w głowie to szambo, które jest na większości innych polskich radiostacji, stwierdziłem, że Trójka bardzo fajnie się wyróżnia, stąd zacząłem słuchać jej niemal nałogowo. Nie wiem kto jest winien tego, że to radio się praktycznie rozpadło, czy jest efekt wpływu jakiegoś gamonia z nieproporcjonalnymi możliwościami i ambicjami w stosunku do swojego ego. Czy jest to ten #pis. Nie wiem, nie wnikam. W każdym razie, jest mi przykro, bo grali tam fajną muzykę, a i gadali z sensem. Nie było aż tak uwypuklonego tego komercyjnego gówna. No naprawdę szkoda.
#bekazpodludzi
#radio
#trojka
#bekazpisu
  • 7
@Mastahbabuni: @dziczyzna Dużo tego, dużo. Program Alternatywny Agnieszki Szydłowskiej fajne perełki alternatywne i nie tylko. Radiowy Dom Kultury i Kulturysta Roku, fajne promowanie ciekawych ludzi z ogólnie pojętej kultury.
Super słuchało się Nogasia jak opowiadał o książkach, szczególnie w piątki z Mannem, dużo smieszków tam było.

Albo literackie biuro śledcze, które Nogaś chyba z Sosnowskim prowadzili, echh :(

No i uwielbiam Katarzynę Borowiecką i Ryszarda Jaźwińskiego za to jak opowiadają o