Wpis z mikrobloga

Cześć,
planuję zamontować klimatyzację w małym mieszkaniu 37 m2. Salon z kuchnią i sypialnia oddzielnie. Mieszkanie jest z oknami od południa więc latem jest dosyć ciepło. Chciałbym zamontować dwa splitery, jeden do pokoju z kuchnią, drugi do sypialni.
I tutaj pojawia się moje pytanie. Rozmawiałem z osobami ws montażu i mówili, że jeden spliter 2,5 kW do pokoju wystarczy. W sypialni nie będzie super chłodno ale da radę. Co sądzicie?
Dodatkowo pinformowali, że jak chcę mieć dwa splitery to muszę mieć multispliter i to jest koszt x2 ( jedna istalacja ok. 3,5k). Zgadzacie się z tym?
I jaką firmę moglibyście polecić plus jakieś swoje doświadczenia, byłoby super

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #klimatyzacja #klimatyzator
  • 7
Ja kiedyś w 50m mieszkaniu miałem właśnie taki układ - salon od południa i sypialnia od północy. Jeden split 2.5kW zamontowany w salonie w zupełności wystarczał na całe mieszkanie. Co do firmy to już zależy w którym regionie kraju jesteś, oni raczej działają lokalnie.
@psylo: ja mam oba pokoje właśnie od południa i się tego boję. Ale skoro Tobie wystarczyło 2.5kW, to mi też powinno. A masz może info czy dwa splity(multisplit) faktycznie jest 2 razy droższy niż pojedynczy spliter?
@michal_piegus Ja mam całe mieszkanie od wschodu i w każdym pokoju mam klimę, bo nie ma szans, żeby jedna jednostka schłodziła całe mieszkanie. Moi znajomi mają jedną jednostkę w mieszkaniu 50 m2 i to jest dramat. Zimno jest tylko tam, gdzie jest jednostka chłodząca.