Wpis z mikrobloga

#gry #vicecity #pcmasterrace #zdrapgre

„Magnificent”

Charakterystyczne powiedzenie Fernando Martineza z rozgłośni radiowej „Emotion 98.3” idealnie nadaje się do opisania emocji towarzyszących mi z myślą powrotu do perypetii Tommy’ego Vercetti.
Niestety przy pierwszym włączeniu gry nie ukazała mi się ikoniczna niebieska hawajska koszula, a błąd, którego rozwiązania nie znalazłem w internecie (wpis na mirko również nie pomógł). Po raz kolejny pomocy użyczył mi @feronthal, który poświęcając kilka godzin swojego czasu ostatecznie uruchomił grę, stając się ponownie bohaterem projektu #zdrapgre.
Wracając do samej produkcji, zaskoczyła mnie ona brakiem ustawień graficznych (byłem przekonany o większej ingerencji niż zmiana rozdzielczości). Gra prezentuje się identycznie tak jak ją zapamiętałem, jest to zapewne uwarunkowane częstą obecnością screenshotów z gry na różnych forach lub stronach z memami. Jedynym szokiem związanym z poziomem grafiki były modele postaci, a dokładnie ich dłoni, każda z nich wygląda jakby miała ręce ludzika lego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozgrywka to wciąż czysta przyjemność. Nie trzeba robić misji głównych by się w niej zatracić. Wystarczy „pożyczyć” taksówkę, ustawić ulubioną stację radiową i w przyjemny sposób relaksować się po ciężkim dniu pracy. Małym minusem jest brak dokładnej skrętności samochodów, co w dodatku z brakiem kontroli kamery podczas jazdy, dużą prędkością i brakiem przywiązywania uwagi do sygnalizacji świetlnych powoduje niezliczoną ilość wypadków. Wciąż lepszym wyborem pozostają motocykle, które potrafią dostarczyć dużej ilości adrenaliny podczas wykonywania niebezpiecznych manewrów.

Tak jak obiecałem zdaję relację misji z zabawkowym helikopterem. Ta owiana jest legendą porównywalną do pewnego zadania polegającego na śledzeniu pociągu z kontynuacji. Dodatkowo VC ukończyłem dwa razy nigdy nie przechodząc tej misji samodzielnie (pozdrawiam @adek0218). Nastawiałem się na wynik kilkunastu powtórek, jednak już po pierwszej próbie podłożyłem trzy z czterech ładunków. Wiedziałem, że do pewnych rzeczy trzeba zwyczajnie dorosnąć. :D licznik zatrzymał się na trzech powtórzeniach! Kluczem jest cierpliwość, czasu jest aż nadto by się niepotrzebnie śpieszyć. Najważniejsze by nie dać się złapać robotnikom i latać z dala od policjantów, którzy dość łatwo mogą zniszczyć naszą zabawkę.

To tylko opis „kolejnych pierwszych” wrażeń z grą, na pełną recenzję przyjdzie jeszcze czas. Ta zaplanowana jest na następny tydzień. Zapraszam do obserwowania tagu #zdrapgre gdzie pojawiają się wszystkie moje wpisy.

Jak wspominacie misję z helikopterem? Ilu prób potrzebowaliście do jej zaliczenia? Może pamiętacie jakąś trudniejsza? Podzielcie się tym w komentarzach.

PS. Bonus w komentarzu ʕʔ
Pobierz repix - #gry #vicecity #pcmasterrace #zdrapgre 

„Magnificent”

Charakterystyczne...
źródło: comment_1590078071Ik7gzDYkUX4t56MqAFqxgh.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@repix: nigdy nie mialem problemu z tym helikopterem, za to mialem problem z pociagiem w San Andreas. Co do VC to najwiekszy klopot mam z inna misja ale nie pamietam jej dokladnie, chyba sie strzelalo z kalacha gdzies przy torach? Nie wiem, ale nawet w doroslym zyciu mam z ta misja problem stad rzadko wracam do VC i przeszedlem ja chyba tylko raz dawno temu za dzieciaka, podczas gdy SA przechodzilem
@repix: @ranunculus: A ja mam kompletnie inaczej. Misja z helikopterem łatwiutka po paru zmianach klawiszy, bo lata się tak jak w San Andreas. A w samym SA misja z pociągiem nie jest już dla mnie taka trudna. Tak jak Klocuch mówił, jechać tuż koło Vagosów, ale jak najbardziej oddalić się od pociągu aby grubas mógł ich trafić. Ale za to nienawidzę misji Freefall, bo dogonienie odrzutowca amatorskim samolocikiem wymaga sporego