Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam tyle kreatywnych pomysłów w głowie, chciałbym osiągnąć coś więcej w młodym wieku, czuję w sobie potencjał, mam wiele kreatywnych pomysłów czy to YouTubowych, ogarnięcie jakiegoś biznesu itp. Ale czasem można tu gdzie mieszkam ogłupieć.
Może zacznę od tego, ma ktoś z was rodzinę która ma płytkie myślenie? Niestety Ja tak mam tutaj, nie będę rozpisywać się na temat tego że rodzice są rozwiedzeni, obaj mieli firmę ( jak na tamte czasy to dużo zarabiali miesięcznie, kupowali towar z innego miasta i dowozili go tutaj sprzedając drożej ) której od 10 lat nie ma bo narobili sobie długów na kwotę 400 tysięcy zł, nie, ta kwota to nie bait. Mieszkam z mamą i dziadkami, ojca dom jest na stronie na sprzedaż ale on się odwowyłuje cały czas. Moja mama nie ma żadnego zawodu wyrobionego, skończyła mając około 30 lat szkołę średnią z ojcem, założyli sobie firmę, i gdyby umieli zarządzać pieniędzmi, i zachowywaliby się normalnie to może byłoby wszystko okej. Babcia mojej mamy ukończyła gimnazjum, też bez zawodu, dziadek to nawet nie wiem bo nie chce powiedzieć, szył sobie czapki i sprzedawał. Moja mama pracuje w restauracji na czarno poniżej minimalnej ( 1700zł ) jak już idzie to minimum 12 godzin, w weekendy 14. Jak na mój wiek, mam 19 lat ogarnąłem jakiś czas temu biznesowo 5 kafli w miesiąc internetowo bo był na taką jedną rzecz hype, głównie to chodziło o taki pomysł na biznes krótki, jak matka się o tym dowiedziała to myśleli że kogoś okradłem bo oni mają we łbie że praca fizyczna łopata i #!$%@? xD.
Już nie wspomnę o matce co jak jest sama w domu, albo ze mną to muszę jej pilnować bo jest od alko uzależniona, wujek ma firmę, ale ma #!$%@? i nie pomaga.
Przecież to można ogłupieć, czasem coś chcę zrobić, dokładam się często jak kasy nie mają, bo czasem ogarnę coś internetowo. Podziękują ale Ja tu mam dosłownie godziny policyjne, babcia patrzy na zegarek opóźniony 20 minut i wylicza mi czas, oni nie umieją przeglądarki odpalić, mama to może i umie ale jak pokazuję im zegar w windowsie albo internetowo to słyszę za każdym razem że kłamię XDD.
Moja mama ma durne koleżanki co wydzwaniają 24/h do niej że ktoś z nią zerwał albo że chłopak psychopata i 10 raz do niego wraca, oczywiście nayebana z matką musi rozmawiać na trzeźwo się nie da.
Podobno coś się w Polskim prawie zmieniło i długi mogą przepaść, mówiłem o tym mamie a ona że zrobi to, i tak od paru lat gada, ojciec nie pracuje od 8 lat i jest na utrzymaniu swojej mamy czyli drugiej mojej babci, leniwi się w domu i twierdzi że nie pójdzie do pracy bo " ktoś go może oszukać " Moja mama i ojciec nawet nie będą mieli emerytury najniższej bo mama na czarno a ojciec nic nie robi. To dramat jest... a później pewnie jeszcze będę ich utrzymywać na dupie jak będą dziadkami bo skąd wezmą pieniądze XD?
Oczywiście moja rodzina to wybierają PiS co rok, wujek co ma firmę tylko się irytuje jak babcia/dziadek z mamą na nich głosują bo tak jak mówił okradają nas, zgadzam się z nim w 100%.
Mógłbym stąd #!$%@?ć i ogarnąć sobie mieszkanie, i chyba to zrobię bo ciężko wytrzymać, mieliście podobną sytuację? Mam tyle nawyków durnych przez które się ze mnie śmieli chociażby taki prosty Polski nawyk rodzinny że mam ignorować jak ktoś się nade mną znęca to zignorują to, przecież to #!$%@? nie prawda a tylko ich to napędza XD.
Da ktoś fajnego bloga czy coś jak ogarnąć sobie mieszkanie tymczasowe? Gdyby się zachowywali normalnie, ale tutaj nigdy nie jest tak, co chwilę kłótnie i wyzwiska, a jak babcia mi mówi " idź do pracy fizycznej bo komputer nie da Tobie piniendzy " to jej wspominam o gimnazjum to od razu się przymyka wkurzona pod nosem.
#pytanie #patologiazewsi #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec7304849252042ed397e4a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam tyle kreatywnych pomysłów w gło...
źródło: comment_15901264591zyeZsra5SlLrruEni4cP3.jpg
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: bait jak #!$%@?, 2/10 bo odpisałem jednak. Jak Twoja babcia mogła chodzić do gimnazjum jeżeli pierwsi absolwenci pojawili się w 2002 roku czyli rocznik 1986 czyli Ty masz 19 lat a babcia 34 XD bo nie mówimy o przedwojennym gimnazjum, bo jego ukończenie dawało średnie wykształcenie co na ówczesne czasy było bardzo dobrym poziomem który osiągał niewielki odsetek społeczeństwa
@Thomas_Kimber: a Ty umiesz czytać, co ja napisałem w drugiej części wypowiedzi? Owszem były gimnazja przed wojną (i bardzo krótko po), ale byly to 8 letnie szkoły które kończyły się maturą, a zakończenie edukacji na przedwojennym gimnazjum to nie powód do wstydu tylko wręcz przeciwnie dobrze wyksztalcony człowiek, nie to co po gimnazjach wprowadzonych w latach 90tych