Wpis z mikrobloga

@Variv: Powiedziałabym, że akurat na poziomie tych codziennych durnych obrazków "netflix adaptation" ¯_(ツ)_/¯


@darjahn Hmm no nie. Bo np. aby zachować analogię ten Ahmed musiałby mówić, że ma wrażenie, że kobiety to np. 80 %. Czyli więcej niż jest w rzeczywistość - analogicznie do lgbt gdzie masz ich z 5% w społeczeństwie a jak twierdzą niektórzy oglądając netflixa masz wrażenie jak by było ze 25%.
Natomiast twierdzi, że ma wrażenie, że
@Variv: Za bardzo wchodzisz w szczegóły- chodzi o czepianie się netflixa, że ogląda się coś czego się nie chce. Przecież nie pokazują całego społeczeństwa tylko jakiś mały przekrój czyli kilku głównych aktorów + jakieś tam poboczne postacie. Ciężko z tego stwierdzić, że to więcej niż 5%. Tym bardziej, że skoro już poruszają taki wątek to chyba logiczne, że pokażą innych lgbt. Imo to tak jakbyś narzekał, że w serialu gdzie akcja
@Variv: Tu masz rację i żart miał polegać trochę na tym, że to dla pewnych osób jest AŻ 50%, gdzie to pokrywa się z rzeczywistością. W oryginale ktoś czuł się przytłoczony 30% homoseksualnych bohaterów w serialu, chociaż nie wiem jakim. Może po prostu puścił sobie serial kierowany do osób LGBT, a takich jest dużo na Netflixie. Tak samo jak są seriale, gdzie jest nieproporcjonalnie więcej mężczyzn niż kobiet. To jest też
@DaeronTargaryen: niesamowite to jest jak wykopki analizują przekrój społeczeństwa pod kątem czy to się zgadza z przekrojem społeczeństwa -wstaw losowe zachodnie państwo- tak aby się to zgadzało z ich ksenofobicznym mysleniem.

Ale w USA jest tylko 12.3% murzynów dlatego technicznie głównego protagonistę w s2 Altered Carbon nie powinien grac murzyn:(


Nie wystarcza im, że Polska i tak ma juz generalnie reputację niezbyt otwartego mniejszości państwa to jeszcze muszą starać się wywierać
@DaeronTargaryen Żarty dotyczące adaptacji Netfliksa częściej dotyczą zmian materiału źródłowego jak np. w tym serialu i Ani z Zielonego wzgórza gdzie dodali najlepszego przyjaciela geja, nauczyciela geja, ciotkę lesbijkę robiąca przyjęcia LGBT, uciskanego murzyna i uciskanych szlachetnych indian. Trochę za dużo...Problemem jest też to wpadają w sztampe i jak każda zbyt nachalna propaganda jest kontrproduktywna.
@Korax: Akurat w tym wpisie skupiam się na widzach, którzy nie mogą przeboleć jednego geja w serialu.
Co do Ani z Zielonego Wzgórza to dwie rzeczy. Po pierwsze adaptacja klasycznych historii w celu przedstawienia współczesnych motywów społecznych nie jest wynalazkiem Netflixa. Pierwszy przykład z brzegu: Kopciuszek i wszelkie współczesne adaptacje. Druga sprawa: nie każdy serial ma identyczną grupę docelową. Może ta adaptacja była przeznaczona w pierwszej kolejności dla osób LGBT -
@DaeronTargaryen Netfliksa ma prawo mieć swoją linię polityczna i ulubiona grupę docelową. To oczywiste, i ci którym to się nie podoba moga po prostu zagłosować portfelami. Ale ludzie mają prawo zauważać linię polityczna Netfliksa i się z niej śmiać, tak samo jak mają prawo zauważać i się śmiać z linii politycznej TVP.
@DaeronTargaryen Niekoniecznie, bo tv trwam jest oficjalnie telewizja katolicka. Netfliks raczej przedstawia się jako platformę rozrywkową dla wszystkich. Tak jak TVP udaje że jest obiektywna.
Netfliks raczej przedstawia się jako platformę rozrywkową dla wszystkich.


@Korax: I tak jakby jest dla wszystkich, chyba że komuś przeszkadzają postacie homoseksualne w serialu. Nie wiem co na tej płaszczyźnie Netflix miałby udawać.
@DaeronTargaryen Przed chwila sam napisałeś że Netfliks wiele tytułów ma skierowanych do środowisk LGBT. Z czym się zresztą zgadzam. I nie przeszkadzają mi homoseksualne osoby w serialach. Przeszkadza mi przerysowany świat powtarzanie wszędzie tych samych motywów.
@DaeronTargaryen Na szczęście są wciąż seriale dedykowane wszystkim i sporo starszych (aczkolwiek ostatnie próby cenzurowania klasyków uważam za chory pomysł). Ale nowe produkcje Netfliksa raczej są po jednej ideologicznie stronie i nie musi mi to odpowiadać, ale wciąż robią dobre rzeczy i czasem finansują coś ”niezależneg”. Ale absurdem jest mówienie że Netfliks jest neutralny światopoglądowo, bo wyraźnie promuje jedna ideologię (i ma do tego prawo). Na razie wciąż mam wykupiony abonament ale