Wpis z mikrobloga

Drogie #4konserwy. Myślę, że nikomu z #neuropa nie chodzi o to, żeby nagle was przekonać do głosu na Trzaskowskiego w I turze czy popierania KO albo Lewicy. Doskonale rozumiem (i ubolewam), że ludzie mają konserwatywne poglądy. Chodzi jednak o jakieś elementarne zasady i pryncypia. Zauważcie, że nikt tutaj nie robi nagonki na np. konserwę Kosiniaka-Kamysza chociaż nie jest on bliski ani liberałom, ani lewicowcom. Dlaczego? Ano dlatego, że jest jakoś minimum cywilizowany, nie miewa dyktatorskich zapędów, nie opiera się wyłącznie na "moralności chrześcijańskiej" i nie neguje wszystkiego, co poza nią wykrycza, nie jest też zupełnym ignorantem lekceważącym naukę czy praktyki w polityce zagranicznej.
Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić inteligentnego konserwatywnego wyborcę, który patrzy na te dziesiątki kretyńskich wypowiedzi Bosaka i myśli sobie tak, to jest mój kandydat. Opamiętajcie się, nie bądźcie bezkrytyczni. Tyle tylko, przynajmniej ja, od Was chcę.

#polityka #konfederacja #wybory #polska
Pobierz
źródło: comment_1590243972LtQ7JkeWlkl4fQ8oCDN96f.jpg
  • 37
Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić inteligentnego konserwatywnego wyborcę, który patrzy na te dziesiątki kretyńskich wypowiedzi Bosaka i myśli sobie tak, to jest mój kandydat. Opamiętajcie się, nie bądźcie bezkrytyczni. Tyle tylko, przynajmniej ja, od Was chcę.


@RegularJohnny: no ja na niego nie głosuję(σ ͜ʖσ) ale przyzwoitość oraz sumienie nie pozwalają mi głosować na osobę z takiej PO, PSL czy PIS, bo żadnej z
została ci lewica


@Wotto: głosowałem na Ruch Palikota jak zaczynał i się srogo zawiodłem, poza tym jedyny atut Biedronia to nie poglądy ani inteligencja, tylko orientacja seksualna. No super wybór, wybrać kogoś tylko dlatego, że jest homoseksualistą na głowę państwa xD
@Kaczypawlak Nigdy nie głosowałem na PO jako takie w wyborach do Sejmu, chociaż nie mam o nich tak negatywnego zdania. Czekam na coś nowego tak jak kiedyś Ruch Palikota (którym nie nie zawiodłem, bo Janusz kompletnie odmienił polską debatę publiczną) czy ostatnio Nowoczesna. W 2019 głosowałem właśnie na przedstawiciela Nowoczesnej z list KO. Myślę, że kiedy zagrożenie PiSem będzie zażegnane to powstaną nowe partie przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi i będzie w czym
Nigdy nie głosowałem na PO jako takie w wyborach do Sejmu, chociaż nie mam o nich tak negatywnego zdania.


@RegularJohnny: Ja też nie, bo wtedy miałem 17 lat jak tworzyli pierwszy rząd i od tamtej pory ich nie trawię, dla mnie to banda oszustów

Czekam na coś nowego tak jak kiedyś Ruch Palikota (którym nie nie zawiodłem, bo Janusz kompletnie odmienił polską debatę publiczną)


@RegularJohnny: Taa lansował się na "przyjazne
A teraz prezydenckie olewam, bo to żenada. Robią nas w jajo totalnie


@Kaczypawlak: tylko nie pisz później na wykopie wysrywów o tym, jak cię pis rucha w dupsko. Z fartem.

reszty twojego komentarza nie ma sensu nawet komentować, bo powielasz nieświadomie bardzo marną agendę pisowskich trolli / kuców beta, bo nawet kuce są zazwyczaj (nieco) bystrzejsi. Serio współczuję.
@Kaczypawlak Co miał Ruch Palikota zrobić będąc w opozycji? Robili co mogli zgłaszając swoje projekty, które były odrzucane przez koalicję, ale jednak otwierając na ich temat debatę. Palikot miał ogromny wkład w zmianę dyskursu politycznego poruszając tematy tabu. Dzisiaj poparcie dla tematów, którymi RP się zajmował jak świeckie państwo, legalizacja marihuany czy związki partnerskie jest znacznie większe niż kiedy zaczynali. Nie jest to wyłącznie zasługa Janusza, ale właśnie od jego czasów te
Gdyby .N rzeczywiście była stworzone z myślą o byciu przybudówką PO to Platforma nie straciłaby na tym projekcie tak #!$%@? dużo jak to się stało (porównaj mandaty w Sejmie PO+.N z 2015 do KO z 2019).


@RegularJohnny: Gdyby Nowoczesna nie była przybudówką PO to nie zostałaby tak wylansowana przez media (peowskie), żaden rząd o zdrowych zmysłach nie pozwoliłby sobie na to. W przeszłości były nawet porównania ile pokazywali Dudeła a ile