Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zarabiam 18k brutto, moja żona 7k, oboje jesteśmy przed 30. Łącznie na rękę (zależnie od miesiąca, premii, nadgodzin itp) mamy do dyspozycji ok 18 000PLN. Chciałbym nieco naprostować ludzi, którym się wydaje, że to jakieś nieprawdopodobne pieniądze, a ludzie którzy tyle zarabiają to jacyś krezusi xD

Jedżdżę kilkunastuletnim, rodzinnym autem, mam mieszkanie na kredyt, oszczędności, które pozwalają mi pożyć spokojnie z pół roku (ok 40k) i tyle. Nie ubieram się nie wiadomo jak, nie mam drogich aut, nie chodzę do najdroższych restauracji, Takie zarobki pozwalają w Polsce nie przejmować się zawartością koszyka w sklepie (wchodze i biore na co mam ochotę), zanieść zawsze dobrą flaszkę do znajomych, spać spokojnie z kredytem, kupić lepsze rzeczy dla dziecka (mamy jedno malutkie), odłożyć więcej na przyszłość albo nie ruszać oszczędności, gdy wypadnie nagły wypadek - tylko tyle i aż tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żadnego auta za 300k, domu 200m, ciuchów Gucci czy inwestycji na giełdzie xD Może jakbym zarabiał 2x tyle (pewnie nie) mógłbym sobie na takie coś pozwalać

Każdemu życzę takich i wyższych zarobków i spokojnego życia jakie dają, ale jeśli uważacie, że #programista15k to jakiś bogacz no to nie xD To jest właśnie ta klasa średnia - a raczej tak powinna wyglądać w Polsce klasa średnia.

#oswiadczenie #pracbaza #zarobki #truestory #takaprawda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec9049449252042ed398036
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 123
@AnonimoweMirkoWyznania: jestem przed 40, mój rekord ROCZNYCH zarobków to ok. 10 tys. zł.

W ogóle nie rozumiem o czym piszesz. Nie wiem co musiałbym zrobić, żeby zarabiać 2 tys. miesiecznie, nie potrafie sobie tego wyobrazić. Nie wiem co robią ludzie, ze tyle zarabiają.

Nigdy w życiu nie widziałem na oczy kwoty wiekszej niz tysiac zł.

Tak, to o czym piszesz jest dla mnie nieprawdopodobne.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ziomuś. Ty masz rację i robisz słusznie. Przy zarobkach rzędu kilkunastu tysięcy złotych najlepiej żyć na poziomie "normalnym+" i mieć głowę wolną od trosk materialnych. Natomiast jest pełno #!$%@?ów, którzy jak dostają taki hajs do ręki, to im się coś przestawia w bani (bo przeczytają, że należą do 1-2% najlepiej zarabiających) i się zaczyna: kredyt pod korek, auto za 200k w lizingu, wakacje za niewiadomoile hajsu w egzotycznych krajach itd.