Wpis z mikrobloga

387 981 + 21 = 388 002
#rowerowyrownik #mtb #rower #chwalesie
Od zawsze twierdziłem, że lubię jeździć na rowerze, ale była to jakaś bardzo rzadka, rekreacyjna gówno jazda. Regularnie zacząłem jeździć trochę ponad miesiąc temu. Od tego czasu zrobiłem 480km. Na początku z biedą jeździłem 40 kilometrów, z średnia 17/18kmh. Teraz przy 40-65km mam średnia 22, na 20km sprincie dzisiaj udało się zrobić coś takiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam nowy rower, zacząłem się tym coraz bardziej jarać... Czekam aż minie ten koronaświrus i może zapisze się na jakieś amatorskie zawody. Dzisiaj na stravie 1 złoto i 4 srebrne medale na segmentach. Może coś ze mnie wyrośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1590249720ONqZgy1K8Za3jtzvunm6QU.jpg
  • 24
@Marjano: chwilowo to ja też taka prędkość wyciągnę, ciekawe w sumie jaką mają średnią na takich zawodach. A udział byłby nie dla wygranej, a z czystej ciekawości
@Rouksa: na podstawie czego Ci wyliczyło 230wat? @klark @Rouksa Ma wpisany w profilu na stronie rower MTB i liczy mu, jakby jeździł w terenie. Jeśli jeździsz na MTB te trasy po asfalcie, to zmień w profilu chociaż rodzaj roweru na cross, jeśli nie szosę. Będziesz mieć bardziej realną moc i kalorie.
@Rouksa Do wyboru są niestety tylko trzy opcje - MTB, cross i szosa. Można zrobić trzy rowery w profilu i w cyklu mieszanym wybierać crossa, w lesie MTB a na asfalcie szosę. Tylko to i tak bardziej pokazuje trend niż dokładne wartości, bo algorytmy nie uwzględniają chociażby rozmiaru koła, co IMO ma znaczenie.
A jak komuś bardzo zależy na tych pomiarach do treningu, to kupuje dodatkowo miernik mocy, czujnik prędkości na kole
@Rouksa Na poniższych zrzutach możesz zobaczyć, jaką Strava mniej więcej pokazuje różnicę przy takiej samej średniej, ale wpisanym innym typie roweru. Krótsza trasa to MTB, a dłuższa to cross (w rzeczywistości rower ten sam, tylko krótsza na terenowych oponach Maxiss Crossmark, a dłuższa na slickach Schwalbe Kojak).
źródło: comment_15903069304oTm2rBmAyN527yl48ahEt.jpg
@kasin: Okej, tylko to i tak trochę głupię. Jadąc na 2.3 fast trakach po asfalcie nie stanowię żadnej konkurencji dla byle jakiego roweru szosowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rouksa: prędkość średnia nie ma znaczenia. ważne jaki wysiłek wkładasz. jak po tych 50 minutach schodzisz z roweru i musisz odpocząć aby dojść do siebie to wiedz, że taka jazda jest bez sensu bo to tak jakbyś każde wyjście na rower miał w stylu wyścigu.

Kup pulsometr