Wpis z mikrobloga

@pyzdek a ja kiedyś ograłem dwójeczkę na Linuxie, zadałem sobie spokój z tym systemem, bo za pięknymi ideałami idzie kompletne anty-user-friendly.
Trochę ubolewam nad tym ale niestety tak jest.
@bloo90: @Avil: też próbowałem.
Najpierw wine z repo debiana - dupa
Potem wine-development - dupa
potem poczytałem o lutris i po bojach z systemem zainstalowałem wine-staging - dupa
Gra się instaluje ok poprzez zwykłe wine Setup.exe. Ale potem przy próbie odpalenia wine Fallout2.exe przez moment wyświetla się falloutowy ekran z napisem WCZYTYWANIE i bum, gra wywala. Nie ma żadnego errora, nawet w konsoli.

Próbowałem zainstalować z lutris (wersja CD)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pyzdek: A grę polecam zainstalować na PC z Windowsem albo przez jakiś Wine, a potem folder z grą wrzucić do Lutrisa
@Avil: hmm, gra mi się instaluje ok z samego wine. Może spróbuję jakoś tak jak mówisz podpiąć ją pod tego lutrisa. W sumie pierwszy raz z niego korzystam, wcześniej tylko wine, ewentualnie playOnLinux
ehh drugi dzień walczę, żeby Fallouta 2 pod Debianem uruchomić i nic z tego. Chyba się poddaję :(


@pyzdek: mogę ci pomóc jak chcesz tylko mi wypisz co chcesz osiągnąć (mody?), w czym (lutris, czysty wine? czy nie ma znaczenia), jaka wersja?, i jakie gpu?

a ja kiedyś ograłem dwójeczkę na Linuxie, zadałem sobie spokój z tym systemem, bo za pięknymi ideałami idzie kompletne anty-user-friendly.


@Dezynwoltura: Tutaj akurat trochę lel
@Kryspin013: CHCĘ ZAGRAĆ W FALLOUTA 2!
Planowałem zagrać z modem Restoration Project, ale chętnie zagrałbym nawet i bez niego.
Fallouta 2 mam z płyty CD z serii Extra Klasyka w wersji 1.02d PL

Może być odpalony w czymkolwiek, wine, lutris. Jestem już tak zdesperowany, że rozważam odpalenie w virtualboxie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gpu to GeForce GT 740M
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pyzdek: W sumie to na KVM by poszło (o wiele lepsza alternatywa dla VirtualBox), ale to już musisz bardzo nie szanować swojego czasu XD