Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 793
Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń.

Ps. Wynik ankiety jak na wykop jest i tak budujący.

Link do rzeczonego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/43570455/czy-uwazasz-dawanie-klapsow-za-dobra-metode-wychow/

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed 8 miesięcy. Najlepsze jest to, że typowy wykopek t...

źródło: comment_1590301525e5xfUxVz3UGPmAveiJI12L.jpg

Pobierz
  • 259
@pogop: Problem jest w tym, że na miejsce "przemocy" fizycznej - tak, cudzysłów celowy, bo klaps w zad nie jest równoznaczne z pobiciem do nieprzytomności, bardzo często wchodzi przemoc psychiczna. Zaczyna się strofowanie dziecka jakie jest okropne, paskudne, niechlujne. Z czasem, ponieważ każde dziecko ma niesforny okres, takie zachowanie staje się remedium na wszystkie problemy. Nawet na takie, które są na tyle błahe, że nikt o zdrowych zmysłach nie dałby za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@pogop: Przemoc psychiczna mówi Panu coś pewnie Ferdek? Tak, jest różnica między klapsem, gdy wszystkie inne metody nie dają rady, a wyżywaniem frustracji nawet tymi klapsami, o biciu na poważnie nie pisze, bo to jakaś abstrakcja. Tak jak jest różnica między karą np szlabanem, a toksycznym podejściem trwającym długi czas, niszczącym psychikę dziecka, bo ktoś sobie nie radzi z własnymi emocjami. Ciekawe, czy to uwzględniali w badaniach? Chodzi wg mnie bardziej
@ocotutajchodzi
@zenekklocek przecież op nic nawet nie napisał o przemocy psychicznej. Wiadomo że ona istnieje i jest mega szkodliwa dla dziecka, ale tu jest inny temat.
Przemoc fizyczna jest w Polsce ogromnym problemem, bo dla ludzi dziecko to taki nie do końca człowiek i nie trzeba respektować wszystkich praw dla niego. Swojej różowej też byście strzelili kontrolnego plaskacza na ryj gdyby was uparcie nie słuchała w czymś?
Bo jeśli tak, to współczuję,
@portugalka: Tezą autora, z którą się nie zgadzam jest ostatnie zdanie cytuje: " Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń."

- Jak mówiłem, dostałem raz w życiu lanie, zanim weszły te ustawy, że za to grozi więzienie. Nikt mnie nie bił kablem od prodzidza, pasem, ani żadną inną bronią. Nie jestem też z patologicznego środowiska, nikt w rodzinie nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PyszneBuleczki: Skoro zadajesz takie pytania, to oznacza, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Teraz zadaj sobie takie same pytania odnośnie przemocy psychicznej. Czy wg Ciebie przemoc psychiczna jest ok? Nie chodzi tu czasem o kontrolę nad emocjami rodzica, żeby nie nadużywał i nie zrobił krzywdy dziecku w imię wyżycia się? Czy to nie to jest destrukcyjne przede wszystkim, nie mówię o skrajnych przypadkach, kiedy ktoś poważnie leje dziecko.