Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #gaming
Może mi ktoś wyjaśnić co jest takiego w tych klawiaturach mechanicznych ?

Że dzieci i młodzież na portalu zalecane.pl się tak o nie zabijają.
Miałem za 21 lat swojego życia kilkanaście klawiatur.
- teraz obecnie gram, pracuje i uczę się na #logitech G213 (najlepsza klawiatura ever)
- z mechanicznych miałem jakoś Sharkoon za 300+ zł, którą po 2 dniach testów oddałem do X - komu i wymieniłem na wyżej wymienionego logitecha

No i tu nie rozumiem, czym się różni taka klawiatura mechaniczna, może ja miałem za tani model ?

Ale według mnie doznania takie same jak na membranówce, taki sam wpływ na wygodę w pisaniu czy grani.

A niema tego głośnego klikania.

Jedyny plus w mechanicznej to taki, że łatwiej ją rozebrać i wyczyścić.

Te klawiatury mechaniczne wśród gejmerów to po prostu taka moda czy jak ? Czy bez mechanicznej za 200 zł nie jesteś w stanie strzelać "headów" ?
  • 12
@kodecss: ja od zawsze wychodzę z założenia (co tez mi jeden z progamerow polecił) żeby pójść sobie i pomacać myszkę i klawiaturę i wybrać taka, która jest dla ciebie wygodna.

Przez 5 lat wykręcałem headshoty biurowa, laserowa myszka logitecha za 29,99 a klawiaturę kupiłem na bazarze za 5zl marki MEDION, która klawisze miała takie jak w klawiaturach w laptooach
@Old_gamer1988: @kodecss: Ja z kolei czuję wielką różnicę. Mam obecne SPC gear, mechaniczna z przyciskami Khailh Red i w grach jest zajebista różnica. Pisałoby się też lepiej, gdybym wziął browny, bo na tych często się gubię albo usuwam cały napisany post jak bardzo szybko piszę, ale też da się przyzwyczaić i już nie ma #!$%@? jak na początku.
Z minusów na pewno jest dużo głośniej, ale mi to nie przeszkadza
@Old_gamer1988: Nie powiedziałbym, czuję ewidentną różnicę, z tym że od zawsze dobrze mi wychodziło granie i #!$%@?ły mnie #!$%@? myszki itd. Do tego jak gram singleplayer to zawsze najtrudniejszy poziom.
Na mechaniku widzę różnicę w precyzji, wygodzie i szybkości działania ewidentną. Być może nie każdy to odczuje, ja tak już mam, że czuję takie rzeczy.
Ale według mnie doznania takie same jak na membranówce, taki sam wpływ na wygodę w pisaniu czy grani.


@kodecss: no i tutaj całe clue. Jeden lubi cipkę, drugi rybkę. Czyste preferencje, sam wróciłem po roku używania membranówki do cherry mx blue i dorzuciłem keycapy z ptb i ten zestaw uważam za najbardziej komfortowy do pisania. Porównując z membronowym Microsoft Sculpt (którego używałem ponad rok), precyzja pisania i prędkość też jest u
@webdruid: A prawda jest taka, że nie trzeba wcale wydawać na mechanika 8 stów, żeby to miało sens. Imo Khailh praktycznie to samo co Cherry, Outemu trochę odstaje. Ja za swoją dałem ze 250 PLN i jestem w #!$%@? zadowolony.
@Ibanez_: mówi się na redditach, że Kailh zaczyna przeganiać Cherry MX jeśli chodzi o powtarzalność produkcji i kontrolę jakości :). Jeśli masz możliwość, sprawdź klawisze ptb, przez fakturę są przyjemniejsze, nie błyszczą się od tłuszczu i potu, no i czuć różnicę w przyczepności.
@kodecss: @Pulton:

Najbardziej odczują różnicę ludzie siedzący bardzo dużo na komputerze i dużo piszący, wśród graczy głównie ci mechanicznie lepsi i bardziej się starający - rodzaj gry im bardziej "klawiaturowa" tym bardziej odczują.

Moim "orężem" były gry rytmiczne i FPSy i zwłaszcza w tych pierwszych mechanik był złapaniem boga za nogi.

Przesunięte miejsce aktywacji klawisza + mniejsza wymagana siła do aktywacji powoduje, że z mniejszym opóźnieniem jesteś w stanie przenieść