Wpis z mikrobloga

Z czystej ciekawości dlaczego uważacie, że broń powinna być legalnie dostępna? Sądzicie, że ludzie w Polsce są wystarczająco dojrzali? Przecież to tylko zwiększy poziom przestępstw. W wielu miejscach przemoc jest na porządku dziennym, więc co będzie jak dojdzie do tego niedozwolona broń. Argument, że bronią można się obronić do mnie nie przemawia, bo bardziej rozwinięte jednostki raczej nie będą nosić ze sobią giwery XD Wielokrotne przypadki, że wyszkoleni funkcjonariusze nie radzą sobie z napastnikami tylko uświadamiają, że zwykły obywatel z dostępem do broni też sobie nie poradzi XD #bron #strzelectwo
  • 24
@wladcakabanosow: Pssst, broń w Polsce jest legalnie dostępna. W tygodniu jadę kupić swoją 9-tą sztukę.
@Francisco_dAnconia: Oho, zdanie wykopka ma na pewno znaczenie. Jestem w tej grupie jakby co. Uważam, że powinno być bliżej systemu w USA, gdzie prawo do broni można tylko odebrać - za przestępstwa, itd, a nie, że prawo do broni można dopiero otrzymać.
Odnośnie przestępstw należy rozpatrzeć najpierw statystyki z udziałem różnych narzędzi i broni oraz
@Francisco_dAnconia:

Ja uważam, że żeby posiadać broń powinno się przejść tylko kurs jej obsługi, prawa. Taki tam egzamin na prawo jazdy. W OSPBP (xD) byś się uczył o przepisach itp przez 10h, potem xh strzelnicy żeby nabyć podstawowe umiejętności.

Po kursie zdajesz pisemny egzamin z przepisów (taki jak na kursie prowadzącego strzelanie, w sensie podobny) i tyle, masz pozwolenie.

I nie, nie takie sportowe, kolekcjonerskie itp. Po prostu masz pozwolenie!

Najgorszy
@mac_jg: @KapelanBrajan: Jak dla mnie, powinno być jedno pozwolenie na broń (jak napisał kolega wyżej, bez podziału na jakieś bzdurne kategorie), które uzyskać może każdy po przejściu kursu i zdaniu egzaminu. Bez żadnej uznaniowości, bez limitów. Tylko rejestracja. Do tego niekaralność.

Z czarnoprochowcami sprawa nie jest taka prosta. Po pierwsze, wielu ludzi nawet nie wie, że można je mieć bez pozwolenia. Po drugie, nie są wcale tanie. Po trzecie, używanie
@Francisco_dAnconia: Obecną broń też nie jest aż taką tania. Flinta używa jakąś kosztuje 900zł, używany karabin na 22lr kosztuje z 400, ale to jest wiatrówka na jeden pocisk xD. 9tki najtańsze zaczynają się od 1900.

Uznaniwości już dawno nie ma. Oczywiście dalej niezbyt chętnie wydają, ale spokojnie po odwołaniu muszą.

Na CP znam się tyle co nic. Dlatego w głębszą polemikę nad nimi nie będę wchodzić. W sensie serio nie wiem
@KapelanBrajan: Używane klamki 9mm spokojnie kupisz poniżej 1000zł.

Skoro musisz się bawić w odwołania, to znaczy, że jest uznaniowość. Po prostu już nie tak patologiczna jak parę lat wstecz, kiedy ludzie ze Śląskiego na przykład zmieniali miejsce zamieszkania na inne województwo, bo w Śląskim nie szło dostać pozwolenia.
@wladcakabanosow:
Nie mówcie nikomu ale w Polsce zdobycie pozwolenia na broń jest w zasadzie formalnością.
Problemem mogą być wykopki, które uważajo, że broń im się należy. Podciągają to pod "elementarne prawo do życia" ale nie są wystarczająco przebiegli. To trochę tak, jakby chcieć likwidacji praw jazdy, bo ograniczają prawo do przemieszczania się. Z resztą, to nie jedyne uprawnienia, do uzyskania których trzeba się trochę wysilić.
Z drugiej strony, po wielu latach
Zdupystrzelec - @wladcakabanosow: 
Nie mówcie nikomu ale w Polsce zdobycie pozwoleni...

źródło: comment_1590342103G7d2EaWGz1Clfx9trpqQXl.jpg

Pobierz
@FortunaHej: No bo jest, dlatego można się odwołać (: Policjant podejmuje decyzję, że Twoje zachowanie zasługuje na mandat. Nie na upomnienie, nie na pouczenie, tylko na mandat. I możesz się odwołać od jego uznaniowej decyzji, która mogła być podjęta na podstawie niepełnych/fałszywych informacji lub ze złą wolą.

@Z_dupy_strzelec: Moim zdaniem koszta dla cywili są zdecydowanie zbyt wysokie. Za niewiele większe pieniądze zrobiłem uprawnienia instruktora strzelectwa, w ramach czego wystrzelałem taczki
@wladcakabanosow: przede wszystkim powinienes mieć prawo do trzymania broni we własnym domu do obrony w razie włamania czy ataku i nie być sądzony jak ma to miejsce teraz. Gdyby wzrosła przestępczość z użyciem broni, nasza policja ewoluowałaby zapewne na wzór amerykańskiej, może wzrosłoby poszanowanie dla nich, bo zaczęliby porządnie wykonywać swoją prace ( ͡° ͜ʖ ͡°)