Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Praca czy szansa na różowe? Co wybrać?

Jestem Niemcem i Polakiem jednocześnie. Dzieciństwo spędziłem w Polsce, potem szkołę średnią w Niemczech, studia i rok pracy w Polsce, teraz od 2 lat w Niemczech. Pracuję jako #programowanie i jestem bardzo zadowolony, rynek w Niemczech jest po prostu lepszy i to nawet nie przez #zarobki, tylko dużo łatwiej dopchać się do dużo ciekawszych projektów.

Problem jest taki, że w Niemczech jestem incelem, a w Polsce podrywanie przęciętnych (nie super pięknych, ale dla mnie spoko) różowych szło mi całkiem nieźle. Myślę, że jest tak, bo faceci w Niemczech są dużo ładniejsi i różowe mają wybór. Z biedy nie, bo zarabiam więcej niż średnia w Niemczech. I niemiecki, i polski są dla mnie ojczyste, więc problem też nie leży tutaj.

I tu, i tu czuję się w domu. Naprawdę zatem wybór jest między lepszą pracą a incelstwem. Jakieś porady?

#europa #polska #niemcy #zwiazki #seks #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ecaf2ad49252042ed3983b4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę że słuszna diagnoza. Mieszkam w Monachium i też uważam że Niemcy są przystojniejsi od Polaków, ale Polki są średnio ładniejsze od Niemek. W pracy mam znajomego w podobnej jak ty sytuacji, czyli Polak/Niemiec ze Śląska, ale on zdaje się jest lepszym podrywaczem i obecnie ma jakąś imigrantkę. Dla ciebie widzę opcję pracy w Berlinie i weekendowych wypadów do Szczecina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)