Wpis z mikrobloga

Byłem w sobote w lokalnym sklepie z moto odzieżą bo jestem na kupnie butów sportowych pierwszych w życiu
Po opiniach padło na #rst Tractech Evo III sport ce ogólnie rozmiar 43 siadł że stopa siedziała gites. Zamek w góre dopiął się dopiero po słowach pana sprzedawcy że trzeba mocno bo on ma być dobrze dopasowany. Udało się zapiąć zamek a i końcową rzepe ale było srl dopasowane w każdym punkcie. Pan powiedział że tak ma być że jako to skóra to lekko się rozciągnie i bedzie git w używaniu. Już miałem kupić ale jako że to mały sklep nie mojego koloru i zrezygnowałem.
I tu 2 pytania do was
1. Czy but cokolwiek się rozciągnie?
2. Moge śmiało zamawiać z neta czy lepiej lecieć 130km do większego miasta i większego sklepu żeby sprawdzić więcej modeli bo nie chce odsyłać towaru 10razy na wymiany

#motoryzacja #motocykle #odziezmotocyklowa #buty
  • 10
@Malistral Na butach moto się nie znam, ale obstawiam, że gość w specjalistycznym sklepie już tak.
Podam przykład z "branż" na których się trochę znam:
1. Rolki - powinny dobrze opinać stopę, mogą nawet wydawać się ODROBINĘ za małe w palcach, bo liner się trochę rozejdzie
2. Buty do biegania - są różne modele, ale generalnie nie powinny być nawet trochę za małe, bo za uja się nie rozejdą. Przerabiałem to z
@Malistral: Z mojego doświadczenia:
Ad1. Ni cholery się nie rozciągnie. Te buty mają sporo wstawek wzmacniających i osobiście nie polecam kupowania aż tak dopasowanych butów na moto. Zrobiłem ten błąd że 10 lat temu kupiłem (jako pierwsze) Formy wyglądające bardzo podobnie do tych RST, sprzedawca twierdził to samo co Twój, skończyło się tak że po roku kupowałem ten sam model, ale o rozmiar większy.
Ad2. Ja wolałbym się wybrać te 130km,
@FenixxPl co do 1 to właśnie się tego boje bo wiadomo jak w praktyce
Jak się już gdzieś jedzie to często tam się i też troche chodzi a w gorącu to słaba sprawa

No kask dopiero 3 to było to (caberg) a rękawice za pierwszym w miare idealne poza tym co częste że od małego palca jest za dużo (długo) materiału
@Malistral: but w miejscu gdzie masz stopę się nie rozejdzie za to na samej górze już tak. Stanie się tak jak będziesz np. jeździł w tekstylnych portkach i ich nadmiar upychał na chama do środka i potem na #!$%@? rzep zapinał.
@Malistral w sportowe buty wpychasz nogawkę kombinezonu / spodni skórzanych. A pod nimi nogawkę odzieży termoaktywnej. I skarpetkę. Jak w ten sposób było ciasno w kostce ale potem się da jeździć i po np. 30 minutach nie mrowi i nie drętwieje noga to spoko. Jak się nie da - bierz rozmiar większy.

Nie licz na to że sportowy but się rozbije w cholewce - nawet prawidła nie pomogą. W kostce i łydce
W SMX6 właśnie cholewka nie rozeszła się ani ciut, ale na stopie, tam gdzie jest już sama skóra, jak najbardziej buty się "rozbiły"


@Glenroy: dziwne te SMXy masz, bo normalnie skóry tam nie ma. Wszystko to syntetyk i jako taki raczej się nie będzie rozchodził (mówię o zewnętrznej części buta). Zapewne wyściółka i wkładka się ubiły.