Wpis z mikrobloga

72 lat temu 25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej w Warszawie komuniści zamordowali
Flaga Polski
Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Zginął od strzału w tył głowy.
Jego ciała do dziś nie odnaleziono.
"Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono. Bo Oświęcim to była igraszka"

#historia #pilecki #patriotyzm #czerwonazaraza #iiwojnaswiatowa
Pshemeck - 72 lat temu 25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim przy ul. Rakowieckiej ...

źródło: comment_1590390295hi6HcQvPemFB4mY1emjPyn.jpg

Pobierz
  • 61
@JanSebastianCadillac:

Skład sędziowski

Prokuratorem oskarżającym Pileckiego był major Czesław Łapiński, przewodniczącym składu sędziowskiego podpułkownik Jan Hryckowian (obaj byli dawnymi oficerami AK oraz LWP), a członkami składu sędziowskiego: sędzia wojskowy kapitan Józef Badecki i ławnik Stefan Nowacki. Skład sędziowski (tylko jeden ławnik zamiast dwóch) był niezgodny z ówczesnym prawem.

Wyrok i śmierć


15 marca 1948 rotmistrz został skazany na karę śmierci. W drugiej instancji, 3 maja 1948, Najwyższy Sąd Wojskowy wyrok ten
a gdzie masz napisane, że obywatele narodowości komunistycznej go zamordowali? jak ktoś napisze, że złodzieje okradli staruszkę - to się będziesz srał, że nie ma narodowości złodziejskiej tylko Polacy ją okradli? Logika w podstawówce powinna być obowiązkowa, a #neuroparchy jeszcze to plusują... pathetic...


@wislowunsz: od dawna jest raban za pisanie per naziści (ciągle poprawia się, że to byli Niemcy) a to jest zastosowanie tej samej zasady - polscy komuniści. Czego nie
@barystoteles: Tego że nazisci byli przedstawicielami narodu niemieckiego, wybrani w wyborach pod postacią Hitlera, nominowanego na kanclerza przez kochanego przez Niemców Hindenburga. Polacy nie wybrali komunistów, była to sowiecka władza okupacyjna, której stawiano opór, więc zbrodnie komunistyczne na terenie Polski idą na konto Sowieckiej Rosji, tak samo jak zbrodnie nazistow na terenie Polski idą na tereny Hitlerowskich Niemiec.