Wpis z mikrobloga

@budyn: moim zdaniem tak "rejestruję na siebie bo jestem osobą fizyczną"
a to że nie ma powiązania to inna sprawa, kiedyś w urzędzie się dopytywałem bo dostałem zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami właśnie na osobę i nie było ani nazwy firmy ani nipu
babeczka powiedziała że tak ma być bo to nie spółka tylko jdg
@debenek: Ogólnie to chyba z tym nie ogarnąłem. Nie jestem pewien. Kierowałem się tym, że mogę odliczać 50% VAT + 75% KUP od wydatków związanych z autem. Auta nie planuję sprzedać w najbliższych latach.
Mam tylko wątpliwości, bo nie ma powiązania międzu NIPem na fakturze a moim PESELem


@budyn: JA biorę zawsze zaświadczenie o nadaniu NIP bo tam jest to powiązanie.

z ciekawości, dlaczego wykupiłeś na firmę? to raczej nieopłacalne. Przy jdg rejestruje się na siebie (imię i nazwisko)


@debenek: Podobno to nie ma znaczenia, byle by nie wprowadzać do działalności

Osoby fizyczne prowadzące działalność lub wspólnicy w spółce cywilnej mogą nie wprowadzać do
@debenek: @piwakk: @budyn: Tak jak piszę @visac: Nie ma czegoś takiego jak wykup na siebie czy firmę. Zawsze będzie na FV NIP, ewentualnie może być dopisany PESEL w uwagach, ale nie ma to znaczenia. Decyzja należy do przedsiębiorcy czy wrzuci FV do firmy, czyli zrobi z auta środek trwały czy nie. I tak jak napisał @bigos555: zaświadczenie o nadaniu NIP, ewentualnie bezpośredni wydruk z CEIDG z danymi
@OptiFinance: Zdarzają się też oczywiście upośledzone osoby w Wydziałach Komunikacji.

Zdarzało się tak, że musieliśmy napisać na fakturze PESEL, bo inaczej nie szło przerejestrować auta.