Wpis z mikrobloga

Informacja z ZUS na temat zwolnień. Dla mireczków oczekujących jak ja:

Dzień dobry,


Pana sparwa jest nadal w opracowaniu.

Jeśli pracownicy będą mieli wątpliwości, co do przesłanych informacji lub jeśli będą wymagać dodatkowych wyjaśnień skontaktują się z Płatnikiem telefonicznie lub mailowo.


ZUS zwalnia z obowiązku opłacania należności z tytułu składek w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia przesłania deklaracji rozliczeniowej lub imiennych raportów miesięcznych należnych za ostatni miesiąc wskazany we wniosku o zwolnienie z opłacania składek, a w przypadku gdy płatnik składek zwolniony jest z obowiązku ich składania – w terminie nie dłuższym niż 30 dni od terminu, w którym powinna być opłacona składka za ostatni miesiąc wskazany we wniosku o zwolnienie z opłacania składek.

Na PUE ZUS w zakładce saldo może widznieć zadłużenie do czasu rozpatrzenia wniosku.


Informacja o rozstrzygnięciu będzie dostępna na PUE ZUS lub prześlemy ją za pośrednictwem poczty.


Czyli do 30 czerwca będziemy żyć nadzieją, że nas zwolnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zus #tarczaantykryzysowa #covid19 #skladki
  • 13
@pokustnik: za marzec płacisz w kwietniu, do 10, tak?
policz sobie 30 dni wyjdzie 10 maj, to było dokładnie 2 tygodnie temu (akurat niedziela)
wszystko się zgadza?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
zakładam, że masz jdg i nie musisz składać miesięcznych raportów
@pokustnik: bo nie dostaniesz jednej decyzji tylko 3 za każdy miesiąc z osobna
tak mi babeczka tłumaczyła i faktycznie dostałem decyzję za marzec
a to że się kobiecie klikło szybciej i dostałeś wcześniej decyzję to już inna sprawa
termin jest "nie dłuższy niż 30dni" co nie znaczy, że nie możesz dostać już 1 dnia
@KrS1: Mi odpisali tak:
W odpowiedzi na e-maila chcę poinformować ,że wniosek RDZ został skierowany do wyjaśnienia, po zakończeniu postępowania wyjaśniającego dostanie Pan informację na PUE
nie wiem sam co o tym myśleć :P
@KrS1: składałem jeden wniosek o zwolnienie z 3 miesięcy
za marzec dostałem decyzję że umorzyli
więc nie wiem czy się dostaje jedno pismo czy 3 osobne
czekam na kolejne za kwiecień
@notdot: mam jdg, według zakładki deklaracje rozliczeniowe za marzec została złożona 10 kwietnia, piszesz że mają 30 dni, jest 26 maja minęło 46 dni od 10 kwietnia a ja nadal nie jestem zwolniony za marzec