Wpis z mikrobloga

Mircy, wszedłem dzisiaj na #linkedin i okazuje się, że znowu był jakiś pogrom. Ilość osób które szukają pracy jest ogromna!
Jak posortuję od najnowszych (A nie Top, jak wymusza linkedin), to praktycznie 90% wpisów to "szukam pracy".

Ktoś wie, czy były jakieś nowe fale zwolnień, czy co?
Wiem, że koronawirus dojechał wiele branż, ale jak widzę że pracy szukają IT PM, specjaliści SAP, jacyś senior dev albo dawni team leaderzy, to zaczynam się martwić...

  • 6
@wkrk: Też to ostatnio zauważyłam, patrząc po ludziach to widziałam sporo z Comarch albo Intive. Ale głównie to jacyś Scrum Master, biurwy, trenerzy itd.
@matrix_pl: Zależy od firmy :P U mnie akurat seniorów bardzo cenią i szybciej zwolnią juniorów niż seniorów bo to nigdy nie będzie ta sama jakość pracy.

Mimo to oficjalnie u mnie przynajmniej nie zwalniają, nie zmniejszają wypłat, tylko zapowiedzieli brak podwyżek do końca roku.
@Lonate właśnie jeśli dobrze pamiętam to był taki jeden z Comarchu co mówił podobnie o tym, że każdego seniora da się zastąpić skończoną liczba studentów.
Z tego co kojarzę to się z tego wycofywał.
@matrix_pl: Tak i junior zrobi prace seniora, gdyby to było takie proste to i przed Covidem seniorzy by byli zwalniali :). U mnie senior ma prace zaklepana. Junior ma pewny brak przedłużenia umowy jeśli ma umowę czasowa