Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki i Mirabelki,
kiedyś słyszałam od wujka Janusza jakie to proste jest prowadzenie firmy, gdy dostanie się dotacje. Ponoć wszystko za darmo można dostać.

Mieliście doświadczenie w tym temacie? Zastanawiam się jak to jest z tym zdobyciem dofinansowań. Jestem osobą ucząca się, od października zaczynam studia magisterskie, nie pracuję. Interesuję się dronami, mam uprawnienia oraz słabego drona ze względu na brak funduszy. Działalność gospodarcza obejmowałaby szeroko pojęte usługi dronowe. Mogłabym z kimś bardziej doświadczonym porozmawiać?

#prawo #firma #dzialalnoscgospodarcza #drony #dron #dofinansowanie #uniaeuropejska #januszebiznesu
  • 13
@anonimowa: Dotację możesz wziąć z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Dają ok 24 tys (info sprzed dwóch lat). Możesz to wykorzystać na zakup sprzętu. Warunek jest taki, że musisz co najmniej rok utrzymać firmę i płacić zus, co nie jest obecnie trudne, bo przez pierwsze 6 miesięcy nie płacisz nic, a później płacisz ok 600 zł prze następne 2 lata. Prowadzenie firmy trudne nie jest. Trudne może okazać się pozyskanie klientów,
@anonimowa: Trzeba być zarejestrowanym w UP żeby móc wnioskować o dotację od nich. Jeśli chodzi o inne źródła to jest różnie, jak są jeszcze jakieś organizacje dające dotacje to mogą mieć własne zasady i trzeba by poszukać i poczytać
@anonimowa: zazwyczaj najpierw musisz być bezrobotnym ileś miesięcy aby potem się starać o dotację na założenie działalności
chyba że mówisz o innych dotacjach - to nie wiem
@DanekRBI: być może, zresztą to zależy od danego urzędu pracy
w Krakowie (u mnie) jest gorzej to dostać a kasa się kończy w lutym-marcu (potem trzeba czekać na następny rok)
a kolega z podkrakowskiej wsi ma łatwiej, kasa dostępna przez cały rok
@anonimowa: W miejscu właściwym ze względu na zameldowanie.
@notdot: Ten gość, o którym wspominałem właśnie z miasta Krakowa :). W powiecie natomiast te ok 2 lata temu czekało się nawet więcej niż pół roku, zależy kiedy się łożyło wniosek i na jaki projekt.
@mustafas00: To zależy co umiesz i w czym się czujesz dobrze :D Jak chcesz zarabiać jakiekolwiek pieniądze z własnej działalności to musisz znać się na danej robocie, bo nikt do partacza, który czegoś nie umie nie będzie przychodził ze zleceniami. Budowlanka przed koroną była na topie, zresztą teraz też chyba jest, jak ktoś się zna na robocie to zleceń ma na rok do przodu.