Wpis z mikrobloga

Cześć
Pytanko dotyczące ergonomii pracy przed komputerem i może BHP.
Niedawno zakupiłem sobie nowy monitor 23 calowy. Problemem jest biurko na którym muszę w domu pracować. Jego blat ma wymiary 50x120cm i według mnie jest to za mały rozmiar na taki monitor, tym bardziej że jeszcze musi być na nim klawiatura i mysz.
Jakie według was powinny być optymalne wymiary blatu pod takie stanowisko pracy albo jak postawić ten monitor aby praca na takim stanowisku była znośna, bo nie ukrywam że teraz bardzo szybko oczy mi się męczą przez to. Próbowałem stawiać monitor bardziej na bok ale wtedy jedna łopatka mnie ciągle bolała bo zawsze jedna ręka musi być wyciągnięta po mysz.

Doradźcie :)

#biuro #bhp #ergonomia #pracazdalna #pracawdomu #meble #korposwiat #korpo #wyposazeniewnetrza #dom
  • 13
@fabtosz: usiądź wygodnie do klawiatury, ustaw tak by móc wygodnie przepisać dokumenty odręczne, i zeby móc wprowadzać formuły matematyczne i makra w excelu

Następnie wysuń dłoń przed siebie wyprostowaną, nie powinieneś móc dotknąć monitora, a górna krawędź monitora jest na wysokości oczu

Później sobie ewentualnie monitor przysuń bliżej zebys nie musiał się do niego pochylać jeżeli małych literek nie widzisz
@fabtosz: Mąż ma taki monitor, zakrzywiony do tego. Biurko ma długość 100, ale głębokość na 70cm i twierdzi że tak jest akurat ;) Jest sporo miejsca na klawiaturę i myszkę.
EDIT: pomyłka xD Mąż ma 32 cale
@fabtosz:

Monitor na uchwyt (do ściany albo z tyłu biurka) i będzie ok.
Te stopki w monitorach są badziewne i zajmują miejsce na biurku.

Monitor powinien być 60-70cm od oczu, blat 50cm starczy jeśli monitor jest na jego przeciwległej krawędzi.
@eeemil Właśnie chciałęm uchwyt do monitora ale też lipa, bo grubość mojego blatu to 1cm. Chyba, że to nie przeszkoda?
Generalnie z tego co widzę to jakieś biurko dziecięce mam...
@fabtosz:

W miejscu gdzie uchwyt zaciska się na blacie podłóż pod spodem kawałek płyty meblowej żeby trochę rozprowadzić nacisk i da radę.

Sprawdź na stole w kuchni jaka odległość ci pasuje, i będziesz wiedział czy masz kupować nowe biurko.

Jak tam lubię płytkie blaty: 63cm i monitor 40".