Wpis z mikrobloga

Cześć. Kupiłem drona DJI Mavic Mini. Odleciałem na 382 m. i zgubiłem zasięg, połączenie z dronem zostało przerwane.


Jak można zwiększyść zasieg drona? Transmission -> Frequency mam ustawione na AUTO i wynosi ona 5.8 gHz. Wyczytałem w necie, że na tej częstotliwości ma zasięg 500 m. właśnie, żeby miał 2000 m. to trzeba ustawić na 2.4 gHz no ale słupki z gHz mam w większości czerwone a ten 149 jest akurat zielony (coś jak na zdjęciu podglądowym z neta)

Pytanie do was co się stanie jak ustawię na czerwone słupki "Unstable"? Macie pomysł na zwiększenie zasięgu i częstotliwości bez kosztownych anten typu "Anteny panelowe"?

#dji #mavic #drony
mrjeszek - Cześć. Kupiłem drona DJI Mavic Mini. Odleciałem na 382 m. i zgubiłem zasię...

źródło: comment_1590399958tAR5jCC00n4T4AAP8omy3A.jpg

Pobierz
  • 15
@mrjeszek: 2km to może dostaniesz na 2.4Ghz na zadupiu w linii wzroku bez żadnych zakłóceń. W mieście 300-400 to dobry rezultat. Zresztą 2km to poza VLOS więc i tak nie mozna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie ja używam tak:

5.8 Ghz - w mieście, mniej urządzeń nadaje na tym paśmie więc i mniejsze zakłócenia

2.4 GHz - na wsi/zadupiach, daje lepszy zasięg

A co do tego który
@mrjeszek: Najlepiej to wyjechać na jakieś dzikie pola. Jak chcesz mieć spoko zasięg to drony z OcuSynciem a nie WiFi (czyli Mavic Air 2 i wyżej). W mieście to nawet na 100 metrach możesz zgubić zasięg.
@fotograf_warszawiak: nie zwróciłem na to uwagi, ale generalnie to na odległości 100 m. wygląda jak ptaszek na niebie. Akurat na 382 m. nie widziałem jej bo ruiny + drzewa przysłoniły :D Jak będę mógł przetestować lot na 2.4 gHz i kupię wzmacniacze to wtedy się podzielę recenzją :D