Wpis z mikrobloga

@tellet: Musiałem zapisać bo już kilkukrotnie dementowałem twoje tezy a ty nigdy się do tego nie odniosłeś i dalej je powtarzasz. Jesteś jak profesor Moriarty. Arcywróg. Filozofia umysłu serious business! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
AdireQ - @tellet: Musiałem zapisać bo już kilkukrotnie dementowałem twoje tezy a ty n...
@AdireQ: Wiem wiem, przecież jak zaczniesz nazywać drzewko ifów sztuczną inteligencją, a wygenerowane po przemieleniu kilkuset tysięcy danych w zbiorach testowych wagi uczeniem maszynowym, to zaraz stajesz się superspecjalistą ds. AI.
Jeśli dobrze pamiętam (albo dobrze odczytałem twój obrazek) to wpis był o "AI przechodzi węża". Czyli komputer napiera tak dużo kombinacji, wybierając te, w których wąż był dłuższy w niż w poprzedniej iteracji, że ostatecznie musi dojść do momentu w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tellet: poczytaj o AlphaZero/LeelaZero, czyli o sztucznej inteligencji w grach w których nie da się zrobić 'brute force' choćbyś chciał.

@AdireQ chyba na wiki jest wspominane, że każda sztuczna inteligencja której działanie umiemy wytłumaczyć przystaje być widziana jako sztuczna inteligencja :)
Stąd czekam na symulacje ludzkiego mózgu