Wpis z mikrobloga

Czy był ktoś na erasmusie w Niemczech? Jest trochę opinii i wskazówek na internecie ale chciałbym uzyskać opinię od kogoś kto był tak po prostu jako student. Słyszałem, że jest bardzo ciężko w porównaniu do erasmusa np w Portugalii czy Hiszpanii ale to Niemcy jako kraj mi się podobają.
#studbaza #erasmus #niemcy i pozwolę sobie oznaczyć #niemiecki
  • 8
@wk26t: byłem, bardzo spoko opcja. Poziom wiadomo, że wyższy niż u nas czy na południu europy, ale raczej bez problemu ze zdaniem, wystarczy się nauczyć. Imprez też sporo, minus taki, że erasmusi sami musieli robić dla sb before'y gdy na erasmusie w innym kraju wszystko mialem przygotowane, tak że jedyne co musialem na impreze to wyjsc z pokoju. Polecam, bo cenowo nie jest tak źle, a dużo można zyskać jeśli myślisz
@wk26t: Ja byłam we Frankfurcie nad Menem, kierunek finansowy. Nauczyłam się tam więcej niż w Polsce przez całe studia - bardziej praktyczne podejście, dużo własnej analizy i przede wszystkim traktowanie studentów jak dorosłych. Zajęcia prowadzili pracownicy niemieckiej giełdy i europejskiego banku centralnego, wiec serio się na tym znali, a nie jakieś leśne dziadki jak u nas ;) Jak chcesz się bawić to wszędzie znajdziesz do tego ekipę, nieważne czy jesteś w
@wk26t: o wiele więcej jest kursów po niemiecku, natomiast u mnie wtedy nie był na takim poziomie jak teraz, więc brałem same kursy po angielsku. Praktycznie na każdej uczelni powinieneś znaleźć jakieś przedmioty związane z twoim kierunkiem po ang