Wpis z mikrobloga

@Leniwiec_Sid: Jak nie kręcisz to wsadzisz 3800X do DS3H luźno. Jak chcesz kręcić albo iść w 3900 i wyżej to lepiej Elite. No i oczywiście płytę dobierasz też pod ficzery, które mogą ci się przydać.

@Piterko: @Viscop AORUS Elite jest jedną z fajniejszych płyt, sekcja daje radę spokojnie a ficzery są na plus u Gigabyte. Z BIOSami też się Gigabyte poprawił, a no i ma dual bios.
@Viscop: bez przesady. MSI w tej cenie są biednie wyposażone w stosunku do tego Aurousa (poza sekcją zasilania). Jak OP chce mieć procka pokroju 3600 i do grania, to nic mu się z sekcją zasilania nic nie stanie. Co prawda przy 3800X może się zrobić już bardzo gorąco, ale nadal powinno być w okolicach 110 stopni pod pełnym obciążeniem.

Był jeden typ na pclolu, co się chwalił, że sadzil Ryzena 2700
@Amasugiru, skrecam raczej budzetowke, tak zeby cos tam posmigac w nowsze tytuly i nie nadszarpnac budzetu. Poki co bede siedzial na 3 1200 AF ale w przyszlosci chce w wyzsze startowac, no i cieszy tez informacja ze B450 bedzie wspierane przy wyzszych generacjach prockow. :D
@10129: 2700 na stałym OC 1.4V to raczej nie scenariusz OPa.

@Leniwiec_Sid: No to zależy w co celujesz ostatecznie i czy lubisz wyciągać maxa z komponentów. Z mojego punktu widzenia możesz pójść w DS3H póki co bo podzespoły nie są tanie a za jakiś czas przy planowaniu przesiadki na coś grubego typu 3900X/4900X zwyczajnie kupić lepszą płytę, B550 już pewnie będą tańsze.

Ogólnie jak budżet pozwoli to zamiast 1200 kup
@10129: wiadomka, że MSI mają najlepsze sekcje zasilania (sam mam B450 Mortara), ale:
- testowane były Ryzeny 2700/2700X, które mocniej obciążają sekcję niż chociażby 1600, czy 3600
- temperatury były odnotowywane podczas pełnego obciążenia w Blenderze - jak ktoś kupuje kompa do grania, to raczej nie będzie na nim renderować grafiki czy wideo, jeśli to zamierza, to faktycznie lepiej wziąć tomahawka
- dla kogoś może być ważniejsza karta dźwiękowa, płyty MSI
Jak chcesz kręcić albo iść w 3900 i wyżej to lepiej Elite


@marjanoos: do tego się odnosiłem nie tego co op kupuje, on polecił elite do 3900x, a z tego co pamiętam 3900x po oc ma zbliżone zużycie energii co 2700x po oc
do 3600 to mu każde mobo z jakimkolwiek radiatorem aż nadto wystarczy, do 3700x pewnie też to chyba jest z 20W rożnicy pomiędzy 3600 a 3700