Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczy - gdzie tu sens?

Pytasz o finanse - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi którzy żyją od 1 do 1, nie wiedzą co to konto maklerskie, amortyzacja, akcje

Pytasz o gotowanie - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi którzy nie umieją zrobic jajecznicy czy ugotować wody na herbatę

Pytasz o dietę, sport - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi z grubymi kośćmi czy "jem dużo a nic nie tyje"

Pytasz o elektrykę - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi, którzy nie wiedzą co to ES czy RCD

Pytasz o j.obcy - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi, którzy ledwo umieją się przedstawić w danym języku

Itd.

Ale jak zapytasz o seks/związki/życie to najwięcej odpowiedzi jest od ludzi którzy nie umieją ogarnąć własnego życia chociażby w jednym aspekcie. Bez jakiegokolwiek doświadczenia czy wykształcenia (psycholog, seksuolog, terapeuta itp.)

Co jest w tych dziedzinach takiego wyjątkowego?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
Trochę #heheszki trochę #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 35
Pytasz o finanse - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi którzy żyją od 1 do 1, nie wiedzą co to konto maklerskie, amortyzacja, akcje

Pytasz o gotowanie - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi którzy nie umieją zrobic jajecznicy czy ugotować wody na herbatę

Pytasz o dietę, sport - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi z grubymi kośćmi czy "jem dużo a nic nie tyje"

Pytasz o elektrykę - nie zobaczysz odpowiedzi od ludzi, którzy
@pawel_187: u zadnej osoby innej narodowosci, z która miałam stycznośc nie zauważyłam tego. Wręcz przeciwnie, o wiele rzeczy dopytywali mówiąc wprost, ze się nie znają, jeszcze za to przepraszając. Ale no, na pewno nie była to grupa reprezentatywna z 7 mld obcokrajowcow, wiec może akurat tak trafilam :D
@Kowixx: Udzielać się w miejscu w sieci, gdzie dużo ludzi ma jakieś zaburzenia osobowości i dziwić się, że wybiórczo i mocno subiektywnie komentują dane tematy? Nonsens.
@Kowixx:

My chyba czytamy różny wykop xD

Finanse: https://www.wykop.pl/link/5521069/comment/77598405/#comment-77598405
Typ ewidentnie nie ma pojęcia co to inflacja. Rosnąca podaż pieniądza może prowadzić i zazwyczaj prowadzi do inflacji, natomiast sama inflacja definiowana jest jako spadek wartości pieniądza.

Dieta: https://www.wykop.pl/wpis/49535957/mirki-mialem-ostatnio-z-zona-taka-mala-sprzeczke-c/#comment-175226721
To nieprawda, istnieje limit "przyswajalności" kalorii.

Na finansach w miarę się znam, na diecie na tyle, żeby wiedzieć że to nieprawda. Angielskiego nie chce mi się szukać (ale też widziałem posty
@Kowixx: doświadczenie Słońce. Jak sama wspomniałaś o osobach wyżej, nie mają pojęcia o tych rzeczach, a niemal każda osoba, która się o tym wypowiada była w jakieś relacji, uprawiała seks, po prostu doświadczyła obcowania z drugą płcią.
@Kowixx: Wydaje mi się że nie trzeba uczestniczyć w jakimś zjawisku by być ekspertem w danej dziedzinie. Historycy nie muszą osobiście pamiętać tego o czym piszą/mówią żeby być dobrymi historykami, psycholodzy/psychiatrzy/psychoterapeuci nie muszą mieć problemów psychicznych żeby być dobrymi specjalistami.

Wydaje mi że w tym przypadku osoby które mają problem ze znalezieniem drugiej połówki zasięgają wiedzy (co prawda ta wiedza pochodzi z różnych źródeł, nie zawsze są to strony/portale godne zaufania)