Wpis z mikrobloga

Mirasy chcę odmalować trochę mieszkanie raczej bez miliona monet.

Zrobiłem drobne rozeznanie na temat firm, cen jakości i wstępnie widzę że dla mnie chyba będzie firma Magnat. I mam pytanie z gwiazdką Magnat Ceramic a Creative pod względem jakości jest jakaś spora przepaść? Bo cenowo widzę że idzie urwać parę złotych, co do szorowania i czyszczenia to nie patrzę na aż tak mocno bo w tym pomieszczeniu raczej się nie przyda ;)

I druga sprawa czytałem że niby jak ściany są już pomalowane i tylko zmieniamy kolor to nie używać gruntu tylko porządnie umyć ściany? Z tego co pamiętam malowanie zawsze równało się z użyciem gruntu w płynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

#budownictwo #malowanie #remont #remontujzwykopem
ironman49 - Mirasy chcę odmalować trochę mieszkanie raczej bez miliona monet.

Zrob...

źródło: comment_1590483177XmJa475ZW478WHZidSw99Q.jpg

Pobierz
  • 19
@ironman49: Dam Ci pro tipa, żebyś się nie wpieprzył jak ja. Farbę sobie wybierz jaką chcesz. Czy to będzie Magnat czy Dekoral... ale kup białą i kolory sobie domerdaj na maszynie w markecie. Już Ci tłumaczę czemu. Będziesz znał kod koloru i zawsze będziesz mógł domerdać takiej farby jak trzeba będzie jakąś plamę przemalować. Nawet po 10 latach. A te wszystkie "śnieżne mgły" i "pustynne burze" wypadają z obiegu co sezon
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spwasch: po cholerę ktoś by miał po 10 latach domalowywać kawałek ściany xD po drugie farba na ścianie też blaknie od słońca i nawet jak znasz kod to nie dorobisz idealnego odcienia

Po trzecie - nawet farby z puszki różnią się odcieniem między poszczególnymi seriami (dlatego jak się kupuje kilka puszek to trzeba zwrócić uwagę żeby był ten sam numerek na opakowaniu)

Rada totalnie z dupy, pomalować i zapomnieć, jak się
@powaznyczlowiek ja po dziecku średnio co rok maluje ściany. I to właśnie poprawiam kawałek, ostatnim razem trafiłem tak dobrze z odcieniem, że doslownie kawałek pomalowałem urywając w połowie i nie ma żadnej różnicy, jak dla mnie tip dobry, tylko przesadził z tym 10 lat :) po dwóch latach pewnie już na ścianie kolor zmieni się na tyle, że będzie widać różnicę
@powaznyczlowiek: Mi na szczęście zostało. Na dnie ale wystarczyło. Tipa zostawiam do przemyślenia. Wciąż masz farbę jaką chcesz i wiesz jaki kolor ;) A skoro wspominałeś o cebuli to wychodzi nawet taniej ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spwasch: ładne mi taniej jak potem musisz jeździć po markerach i malować - lepiej dorzucić 3 dyszki do puszki, kupić zmywalnego Magnata, a pomarańczę zetrzeć mokrą ścierką zamiast urządzać remont
@powaznyczlowiek: Nie rozumiem czemu twardo idziesz w konflikt i negację. Możesz sobie kupić zmywalnego magnata i zrobić z niego kolor. Zostawić pół puchy jak mówiłeś a jak Ci zabraknie to domerdać i w tym jest tip. Trudny z Ciebie człowiek. Pewnie nie łatwiej się z Tobą żyje niż rozmawia. Współczuję rodzinie.
Koniecznie przetestuj zmywanie pomarańczy ze zmywalnego magnata :)
Ja ten wątek już kończę bo ta rozmowa dalej nie ma sensu.
@powaznyczlowiek: Dupsko to Ci pękło już w pierwszym komentarzu. Wciąż nie kumam czy pytałeś poważnie o rady czy to miała być szeptana reklama zmywalnego magnata.
Mam go na ścianach. I jest do tego co Ci pękło w pierwszym komentarzu :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spwasch: halloo kolego ja nie jestem OPem xD tyle masz do powiedzenia, a z czytaniem problem

A Magnata polecam na tym portalu od 3 lat, czyli od kiedy pomalowałem nim całe mieszkanie, przejrzyj moje wpisy na tagu xD jak znasz kogoś kto mi zapłaci za reklamę to daj mu znać bo mi wiszą sporo hajsu xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Brolina: Magnat Ceramic wziąłem do kolorowych ścian i muszę przyznać że farba ma naprawdę zajebiste pokrycie, no jest wydajna. Nie ubrudziłem porządnie więc nie wiem jak ścieranie ale moja panna czasem kładzie nogi na ścianie i nic nie widać więc jest chyba ok.

Białą do sufitu wziąłem Dekoral Akrylowa (żółte opakowanie). Jest ok ale jeśli byś chciał malować ściany na biało jako docelowy kolor to patrzeć na efekty u znajomego to