Wpis z mikrobloga

Mam babcię, która bardzo lubi jazdę na rowerze, ale sił już trochę brak no i pomyślałem, czy nie sprawić jej elektryka. Nie jestem za bardzo w temacie, ale może jakiś mirek kupował lub gania i coś doradzi? Chciałbym, żeby rower miał napęd, który wspiera pedałowanie (idealnie coś w suporcie) i działa automatycznie, bez jakichś udziwnień. Żadnych manetek i tego typu wynalazków, im prościej tym lepiej. 40km zasięgu na 1 ładowaniu i samym wspomaganiu pedałowania na luzie by wystarczyło. Widzę takie opcje:

1. Nówka z jakiegoś media expert, za 3-4k idzie już coś wyrwać. Zastanawia mnie tylko jakość tego
2. Jakaś używka typu Gazelle, Batavus - pełno tego na olx, ale znów boję się że albo będzie bateria w stanie agonalnym albo jakiś kradzieżowy:/
3. Wydłubanie samoróby, mógłbym tu pokombinować nawet coś z ramą, bo mam TIGa, ale znów trochę brak mi doświadczenia i przede wszystkim czasu

Macie jakieś sugestie, pomysły?

#rower #rowery #rowerelektryczny
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@knoor: Myślę, że lepiej zaryzykować media expert/decathlon, niż szukać do gruza po niemcu ostatniej na świecie baterii do danego modelu, która nie jest #!$%@? #!$%@? na amen.
@Czaajnik: https://www.decathlon.pl/rower-riverside-500-e-id_8405314.html tego zawodnika, mój różowy teraz nim czasem do pracy jeździ, ja go do sklepu zabieram i jest ok. Można do niego bagażnik z tyłu dokupić jakby był dla babci potrzebny. Bateria jest w ramie więc nie ciąży z tyłu. Minus to waga 22kg. Jeśli babcia nie mieszka wysoko to ok, ale jakby musiała na 1 piętro z nim nawet windą to poważny problem. Napęd i bateria po roku nieintensywnego