Wpis z mikrobloga

Jestem osoba wierzącą i zapisałam się do kilku grup katolickich na facebooku. To co tam widziałam przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. Chyba na żadnej innej grupie nie spotkałam się z taką zaściankowością, nienawiścią, złością oraz ograniczonym myśleniem, jak właśnie tam. Zaczynam nie lubić innych katolików oraz starszych osób :( #religia #katolicyzm
  • 14
@MilionoweMultikonto: Wyzywanie osob o innych poglądach od zboczeńców oraz dewiantów. Kłótnie o to, w jakiej pozycji trzeba przyjmować komunię świętą. Silne przekonanie w to, że na hostii i w wodzie święconej nie ma bakterii. Nie po to Bóg dał mi rozum, abym go nie używała.
@marta_am: @MilionoweMultikonto: Jeśli w ogóle jesteś wierząca (chociaż inteligentne spojrzenie na te tematy świadczy, że pewnie jesteś wierząca, a nie że masz spraną przez katolicką propagandę głowę). Cóż, to że środowisko katolików jest jakie jest w większości nie wyklucza możliwości inteligentnych (chociaż dla mnie z dużą dozą abstrakcji - ale dla mnie religia per se to abstrakcja) rozmów - spróbuj na forach zakonników typu Dominikanie (ostatnio jakiś dominikanin się wypowiadał