Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam, pisze z anonimowych bo nie chce sie ujawniac. Mieszkam za granica i chce od prywatnej osoby w Polsce kupic gotowy portal internetowy (chodzi o silnik / kod, dosc zaawansowane indywidualne rozwiazanie, ktore 100% odpowiada moim wymaganiom a ktorego napisanie zajeloby mi pare miesiecy a potrzebuje tego na juz na prywatny projekt) Cena to 16tys zl. Dogadalismy sie juz do ceny itd i chce przelac kase na konto ale chcialbym miec rowniez jakies zabzpiezpieczenie transakcji jakas umowe kupna sprzedazy: osoba A sprzedaje osobie B towar X za kwote Y, na co sprzedajaca raczej sie zgodzi. Mielismy sie spotkac i zalatwic transakcje osobiscie 3 miesiace temu, ale ze wzgledu na obecna sytuacje na swiecie nie mam jak a sprawa jest dla mnie dosc pilna.

Moje pytanie jest takie: Czy za prywatne transakcje tego typu i w takiej kwocie jak wyzej trzeba placic w Polsce jakis podatek ? (kupujacy albo sprzedajacy) . Slyszalem cos ze wieksze transakcje tzn przelewy sa w bankach monitorowane i nie chce zeby pozniej byly jakies problemy ze jakies duze transakcje i nie zaplacone jakies podatki czy cos takiego. Nie znam za bardzo tematu i i moze ktos kto sie zna na #podatki #biznes moglby odpowiedziec na moje pytanie. Pozdrawiam.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ece0452b940832ef250eadb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 5