Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy da się wymienić, lub chociaż odkręcić i założyć (w celu np wsadzenia kamery), syfon w brodziku bez demontażu całego brodzika? Leci mi spod brodzika sporo wody (domek letniskowy, od dawna był ten problem, ale go zlewałem bo bywałem tu jeden max dwa dni w weekendy) i chciałbym wreszcie jakoś zidentyfikować problem

Syfon od góry jest przykręcony dwoma śrubkami, do których mam dostęp - nie chce jednak ich odkręcić żeby odkryć że już tego nie przykrece xD Sama kabina to taka klasyka z marketu - półokrągła, brodzik średniej wysokości, bez panelu bocznego i rewizji (:/), co gorsza poklejony na silikonie (na dole dookoła + co gorsza listwy trzymające drzwi) więc jego demontaż to już gruba sprawa

Z tego co patrzyłem jak wyglądają te syfonu to wymienić raczej nie ma szans bo są większe niż otwór na odpływ. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? #pytanie #remontujzwykopem #hydraulika #lazienka
  • 2
@powaznyczlowiek: jeśli on jest skręcany dwoma śrubami, to jest szansa, że zdołasz go odkręcić i przykręcić. Ale ryzyko, że będzie jeszcze gorzej jest realne, niestety.
Ale demontażu się nie bój, bo najczęściej jest tak, że da się to zrobić o wiele szybciej i prościej, niż szarpanie się ginekologicznymi metodami z syfonem przez dziurę. Silikon wyciąć, listwy zdemontować, całość podniesiesz, potem postawisz na miejscu, zasilikonujesz od nowa i będzie zrobione jak należy.