Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #zwiedzajzwykopem zastanawiam się nad wyjazdem z #rozowypasek na weekend do Zakopanego.
Sam w Zakopanem byłem parę razy ale było to dawno i wycieczki były organizowane (głównie wycieczki szkolne Gubałówka/Krupówki xd).
Moglibyście doradzić jakieś trasy, ewentualnie co warto zobaczyć? (chciałbym wybrać się nad Morskie Oko oczywiście pieszo i do Jaskini Mroźnej).
Jeśli chodzi o nasze "umiejętności" chodzenia po górach oceniłbym na umiarkowane/dobre xd
Jeśli mieliście nocleg w jakimś fajnym miejscu to też możecie się podzielić (kwestia przespania sie i żeby warunki były przywoite xd), nie zależy mi na tym żeby było w centrum bo mam auto, zresztą jadę chodzić po górach a nie po Krupówkach xd
Taguje #zakopane #turystyka #gory
  • 13
@Kuzniar_Cebularz Nie wiem jak wygląda sytuacja na szlakach w związku z epidemią, ale na start fajne są:
- Morskie oko + koniecznie czarny staw, albo nawet Bula pod Rysami (kiedy nie ma śniegu)
- Na Kasprowy z Hali Gąsienicowej i ewentualny zjazd kolejką
- graniówka Kopa Kondracka - Kasprowy
- Dolina 5 Stawów szczególnie przez Świstówkę
- Krzyżne od 5 Stawów jak się nie boisz trochę bardziej stromych szlaków
- Pieniny
Na
@Kuzniar_Cebularz: Jak bedziesz na miejscu to zadzwoń do TOPRu albo sprawdz na stronie warun.
Dolina Kościeliska i Przysłup Miętusi, zejdziesz druga stroną na Małą Łąkę. Morskie tam i nazad, wjazd na Kasprowy i zjazd. Na resztę nie starczy ci czasu.
Życze pogody bo na razie jest straszna i zastanowiłabym się nad przeniesieniem terminu.
- graniówka Kopa Kondracka - Kasprowy


@Kuzniar_Cebularz: tak jak pisze @arinkao w Tatrach panuje teraz zima, bez ubrań i odrobiny sprzętu "zimowe" przejście tej trasy nie będzie należało do przyjemnych. Szedłem tam w sobotę, ale śnieg leżał tylko miejscami - teraz dowieźli i pewnie już nie jest tak przyjemnie ;)
My mieliśmy ze sobą raki na wszelki wypadek.
Ogólnie sądzę że teraz wszędzie powyżej 1700 m.n.p.m można spodziewać się śniegu /
Pobierz Crock92 - > - graniówka Kopa Kondracka - Kasprowy

@Kuzniar_Cebularz: tak jak pisze...
źródło: comment_1590581148UvuvHZq08Ux6ZAakhLEwVr.jpg
@Kuzniar_Cebularz Odezwij sie na PW to Ci podeślę namiary do super pensjonatu. Na początku Kościeliska - jakies 5min autem do centrum. Pokój czyściutki, ładna kuchnia, duży salon i jadalnia do dyspozycji. Można sobie jeść śniadanko i oglądać góry :)