Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam zagwozdkę w #pracbaza #korposwiat niech mi ktoś doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Programuję obecnie w korpo, mam w zasadzie swój projekt (chociaż nie jestem żadnym managerem, po prostu zostałem w nim sam bo wszyscy się zwolnili xD), mega męczący, odpowiedzialny itd itp. zarabiam 12k na UOP więc dałoby się lepiej - tak pomyślałem w tamtym miesiącu i się zwolniłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) za tydzień idę do innej firmy za 17k UOP - wszystko git, zdarzylem już złożyć cała papierologię, podpisać nową umowę, podziękować szefowi, podziękować drugi raz za propozycję zostania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystko byłoby ok ale dzisiaj miałem rozmowę z szefem szefa i trochę mnie jednak wgial xD zaproponował mi pozycję "dyrektora" (takie korpo nomenklatury - robiłbym dalej to co robię, no ale wpis w CV by był ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i, uwaga, prawie 24k na UOP xD trochę mnie wgięło nie ukrywam, byłem zdecydowany odrzucić oferty, ale to jednak robi różnicę

Nie lubię tego projektu i mam dość pracy tutaj, ale nie mam żadnej gwarancji że w nowej firmie będzie lepiej, a takiej podwyżki na pewno długo nie dostanę. Dodatkowo teraz zgoda na pozostanie oznacza odkręcanie tamtej umowy - no generalnie byłbym już tam spalony, zwłaszcza ze to 17k to więcej niż chciałem i jeśli będę renegocjował na tym etapie to już będzie niepoważne

Mam czas do końca tygodnia i nie wiem co robić xD

#zalesie #programista15k #cotusie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ece4411b940832ef250ebad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Rozkmiń sobie jaki masz end goal. Czy odkładasz na coś a potem masz #!$%@? czy może chcesz stabilnie pracować jak najdłużej. Jeśli to pierwsze to bierz więcej hajsu i tyle, jeśli to drugie to bierz mniej w lepszej pracy. Wypalenie zawodowe w tym zawodzenie przychodzi i dopada prędzej czy później sporą część, trzeba o tym pamiętać i tak kombinować, żeby długoterminowe cele się zgadzały.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak pisal @z-x Jeśli zbierasz na coś pieniądze możesz zostać jeszcze np z rok a potem szukać czegoś może nawet gorzej płatnego ale ciekawszego Jeśli natomiast po prostu przemawia do ciebie 7K (brutto) więcej to pamiętaj że projekt jest #!$%@? a twoi przełożeni do tej pory tak bardzo mieli na ciebie #!$%@? że z miejsca mogli ci dać 2x wyższa stawke więc chemii nigdy już w tym związku nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że bierz posadkę dyrektora. Nawet jakby było #!$%@? to posiedzisz parę miesięcy i zmienisz firmę, a CV będzie wyglądało znacznie lepiej. To ogromny skok w górę i sekundy bym się nie wahał. Taka zmiana stanowiska da Ci więcej niż myślisz. Plus to jest 2x więcej niż obecnie zarabiasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile to nie bait, to idiotyczną decyzją byłoby odrzucenie tego.
@AnonimoweMirkoWyznania: Niech najpierw przedstawią nową umowę gotową do podpisania z wypisanymi obowiązkami i proponowaną kwotą zarobków. Pytanie czy się widzisz w roli dyrektora, to znacznie większa odpowiedzialność, masz pod sobą ludzi którymi trzeba będzie na chłodno kierować, jakieś obowiązki pewnie ci dojdą. Jak się widzisz w przyszłości w takiej roli i pasuje ci zostać w miejscu którego jak mówisz masz dość, to bierz.

I jedna i druga kasa jest dobra, chyba