Wpis z mikrobloga

Siema mireczki, zatanawiam sie nad kupnem 159 w 1.9 150, ale od ludzi ~40+ słyszę ze to sie tylko psuje a jak ogladam na yt albo czytam na forach to mówią ze normalne auto. Dodam ze #!$%@? mi sie od zawsze podobała a czas zmienić swojego grata na coś lepszego. Stad moje pytanie, czy ma ktoś i uzytkuje? Na co patrzeć przy wyborze auta? Czy koszty utrzymania są jakieś ogromne oraz czy ~20k to dobry przedzial cenowy czy lepiej kupić taka za 30 albo w ogole bo przedzial na otomoto i oeliksach straszny. #motoryzacja #alfaromeo #alfaromeo159 #alfoholicy
  • 9
@IwanDestruktor: Te auta są specyficzne i mają swoje bolączki - jak każde auto ~10 letnie. Ale generalnie, mam w tej strasznej benzynie, 2.2 JTS i tylko raz, w ciągu 3 lat użytkowania było tak, że mnie zawiodła. Padł rozrusznik. Coś, co się przecież w innych samochodach nie zdarza, to przez to, że to Alfa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IwanDestruktor: zainteresuj się lepiej czymś normalnym. Miałem 159 spłukałem się na naprawach tego samochodu ,a na końcu zaczęła puszczać olej gdzieś około skrzyni. Ich Pan w uj. Części też ciężko dostać niektóre. Nie warto. A i lvl 25 here także żaden Janusz. Teraz jeżdżę laguna 3 2.0t w automacie i nie wrocilbym do alfy. Raz że większa wygodniejsza to normalna benzyna bez udziwnień
@IwanDestruktor: u nas w domu jest od 2017 roku i tylko eksploatacyjne rzeczy wymienialiśmy. Wadą jest oplowska skrzynia M32, więc o nią zadbaj m.in. zalewając więcej oleju niż przewidziane. Opóźnisz w ten sposób awarię łożysk. Sam silnik jest mocny i oszczędny. Auto dobrze się z nim odpycha. Słyszałem o problemie z klapami wirowymi w kolektorze ssącym czy coś takiego. Tego podobno też się da uniknąć. Przez 3 lata się u nas
@IwanDestruktor Mamy w domu 1.9 150km od 2lat i nic poważnego się nie dzieje. Większość części w normalnych cenach wszystko dostępne od ręki. Warto zwrócić uwagę na zawieszenie bo dość drogie w naprawie. Auta dość tanie, poniżej 10tys to zazwyczaj truposze. W przedziale 12-15 powinno coś się udać znaleźć. Generalnie auto warte polecenia, jedno z lepszych w klasie w tych pieniądzach