Wpis z mikrobloga

@reddin Wyobraź sobie że ścinasz setkę drzew codziennie tak przez 5 dni w tygodniu, no omówmy się że można się pomylic. Napijesz się nacpiesz a wypadek i tak by się zdarzył
Wyobraź sobie że ścinasz setkę drzew codziennie tak przez 5 dni w tygodniu, no omówmy się że można się pomylic. Napijesz się nacpiesz a wypadek i tak by się zdarzył


@Jankomir: Dlatego nie prowadzi się wycinki w sezonie lęgowym.
@reddin No milutko żeby tak było no ale okres legowh to od marca do połowy października więc no troszkę ciężko żeby w ten sposób lasy funkcjonowały. Jednak nikt z nas nie mieszka z ziemiance czy szałasie więc jednak potrzebujemy drewna, takie zycko smutne jest mili państwo
@Jankomir: W takim razie należy prowadzić wycinkę pod większym i dokładniejszym nadzorem. Kółko się zamyka. Nie ma tłumaczenia dla bylejakości, niedbalstwa i indolencji. Jak ktoś się do czegoś nie nadaje, to może iść kopać rowy.
@reddin Nadzór i tak jest prowadzony ale zmierzam do tego że wypadki się zdarzają, lasy to ogromne powierzchnię, przeciętne leśnictwo ma 2000 ha. Przyjmijmy dla łatwości że jeden hektar ma 1000 drzew, mam nadzieję że podało to pewien obraz ogromu, ogromu w którym i robot się pomyli a co dopiero człowiek. Jestem człowiekiem który w lesie musi być codziennie z potrzeby ducha i doskonale wiem że względem przyrody trzeba mieć pokorę, las
Chodzę po lesie to też wiem że takie wypadki jak w przypadku ptaszków zdarzają się częściej, a to piskle wypadnie z gniazda a to drzewo przewróci wiatr a to napadnie drapieżnik, przyroda to jedna wielka śmierć i zapach zgnilizny.


@Jankomir: To są przyczyny naturalne a na filmie mamy wynik niekompetencji.
@Jankomir: Czyli lekarzy również? Czy oni mogą popełniać błędy? Gdzie jest granica dopuszczalności niekompetencji w pracy? Kończy się na inżynierach budowy, lekarzach? Czy na leśnikach?
@Jankomir: Lekarz to tylko człowiek, jak się pomyli to spoko, zgon to tylko zgon. A jak się most zawali, trudno inżynier też człowiek. Jak wykasuję komuś dane z kilku lat pracy to sorry, jestem tylko człowiekiem. ¯\_(ツ)_/¯
@reddin: Cytując @apee
Odpowiedź nadleśnictwa:
Szanowni Państwo
W leśnictwie Dziewin prowadzono zaplanowane zgodnie
z Planem Urządzenia Lasu prace gospodarcze.
Niestety przez błąd ludzki, w wyniku niezauważenia dziupli na brzozie rosnącej w oddziale 27a, podczas wykonywania prac gospodarczych drzewo to zostało wycięte.
Informację o tym, że znajdowała się tam dziupla z pisklętami otrzymaliśmy w niedzielę wieczorem od prowadzących profil Puszcza Niepołomicka
.
Wczesnym rankiem dnia następnego pojawiliśmy się na miejscu, po czym
Wyobraź sobie że ścinasz setkę drzew codziennie tak przez 5 dni w tygodniu, no omówmy się że można się pomylic.

@Jankomir: Coś często się mylą. Sam w tym samym lesie widziałem ścięte drzewa z dziuplą ptaków, z larwami pachnicy dębowej i co najgorsze z bardzo widocznymi żerowiskami kozioroga dębosza. Na obszarze Natura 2000! Do tego intensywna wycinka w bezpośredniej okolicy zasiedlonych przez kozioroga dębów- żeby przypadkiem stanowisko nie przetrwało jak tych