Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiałem po ostatnim zakupie w naturze. Kupiłem po przecenie CK in2u him za 88ziko pojemność 150ml.
Podejrzewam że nadal na tym coś zarabiają więc ciekawi mnie po ile tacy hurtowi odbiorcy mogą mieć perfumy. Jakie są ich marże. Czy ktoś siedzi w temacie i ma jakieś dane?
#perfumy #drogeria #rossmann #natura
  • 7
@BaronGaultier: wyprodukowanie markowych dzinsow (jezeli dobrze pamietam) to koszt do 30zl, swieze modele w sklepie stacjonarnym kosztuja ok 400zl
Wyprodukowanie niskiej jakosci perfum to: opakowanie, flaszka, alkohol, substancje konserwujace i zapachowe i to wszystko kupowane w hurcie, po wymieszaniu na koniec koszt ewentualnego lezakowania dla ulozenia kompozycji (pewnie bardzo krotki)
Podsumowujac - podejrzewam ze koszt samego flakonu moze stanowic ponad 30% kosztu wytworzenia, strzelam ze kompozycje CK maja KW maks 20zl/flaszke
@BaronGaultier: to jest tak jak ze wszystkim innym za co ludzie lubią przepłacać, żeby czuć się lepiej: zegarki #watchboners , #audiovoodoo, markowe szmaty itd.

Za wysoką jakość, za R&D, składniki, podzespoły etc. się płaci, ale przebitka i marża są często kosmiczne i nieadekwatne do jakości towaru czy usługi.

Dobry marketing, wmówienie ludziom, że są wyżej niż reszta plebsu używająca TANICH produktów bez DZIEDZICTWA i można kręcić $$$.

Relatywnie niski koszt