Wpis z mikrobloga

Wkrętarka o odpowiedniej mocy żeby dawała sobie radę z wkrętami ciesielskimi 20cm które trzeba wkręcić w dość twarde drewno.
Do 500-600 zł znajdę coś odpowiedniego? #!$%@? mnie strzela, jak muszę to dokręcać grzechotką ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#remontujzwykopem
#narzedzia
  • 55
wkrętami ciesielskimi 20cm


@robertx: Klucz udarowy Parkside wlatuje z nimi jak w masło. Wkręcałem kilkanaście 8x140 i żadnego problemu. Nie wiem jak zakrętarka udarowa, ale ten klucz i przy aucie się przydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fakt, waży swoje, ale też swoje robi. No i jest w miarę tani, bo to żadne profesjonalne narzędzie :)
@dzazzio: @Sweet_acc_pr0sa: @PIGMALION: @PIGMALION: Czyli jak rozumiem taki stanley:
https://seger.pl/p/114/5516/wiertarko-wkretarka-udarowa-stanley-fatmax-fmc625d2-18v-2x2-0ah-18v-wiertarko-wkretarki-akumulatorowe-narzedzia-akumulatorowe-elektronarzedzia.html
się do #!$%@? nadaje bo ma ledwie 51.4 Nm ? A takie coś:
https://www.castorama.pl/zakretarka-udarowa-bosch-gdr-18-v-160-bez-akumulatora-id-1107270.html
Zjada tego stanleya na śniadanie bo ma 160 Nm
i jeżeli zależy mi nie tyle na prędkości wkręcania wkręta w drewno (do tego najczęściej będzie mi służyła) co na tym, żeby go dopchnął "do końca" a nie w połowie zabraknie mocy i trzeba grzechotką
@robertx

Ale ty wyszukujesz wkrętarki,ja polecam tobie zakrętarki.Zakretarki mają kompletnie inny układ,dobijają śruby lub wkręty do drewna udarem.Ja czasami używam do wiercenia bo mają większą prędkość obrotowa niż wkrętarki.
@robertx: Mniej więcej tak. 160Nm pozwoli ci wkręcić takiego wkręta 2-3cm w drewno (drewno zwykle, budowlane, taki co to się robi więźby itp)
@PIGMALION: ja praktycznie już nie używam wkrętarki. Lubie impactem z wiertłem piorowym działać - wióry wyskakują z dziury xD
@leesiuu: Całkiem niezle parametry ma ten klucz udarowa.
Dlaczego zakrętarki ma nie dać rady,przecież zakrętarki są do wkręcania wkrętów do drewna.Sam używam i idzie to bardzo dobrze


@PIGMALION: zakrętarka udarowa do drewna? Chyba że masz wyłącznik udaru, albo nie we wszelkie rodzaje drewna. Jak prace ciesielskie i drewno takie "mocno świeże" to czasem czuć jak sprężynuje - ręcznie wkręcając to czuć, że wkręcasz, trzeszczy, puszczasz klucz/wkrętak i ci pół obrotu wraca. Jak takie coś zakrętarką UDAROWĄ wkręcasz to tylko