Wpis z mikrobloga

Potrzebuję radia stacjonarnego na pasmo 2m/70 cm które będzie można rozblokować poza pasma amatorskie. Zostaje tylko chiński szmelc? Ciągle liczę że egzaminy wrócą jeszcze w tym roku i już się powoli rozglądam za sprzętem.

#krotkofalarstwo #hamradio
  • 27
@wyk00p co rozumiesz przez dużą moc? Bao uv-5r ht ma 8W i jest fabrycznie rozlokowany. Co prawda to sprzęt ręczny, ale zasięg ma spoko nawet na fabrycznej antenie. Znajomi bez zakłóceń gadali na 16km
@Viking-: No gdzie nerwy ;-) Nerwy to ja mam na ten komunistyczny beton zwany UKE gdzie wszystkie gałęzie gospodarki się uwalnia a oni dalej mają zawieszone sesje egzaminacyjne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wyk00p: Sposób w jaki piszesz zdradza złe intencje.
nie wiem co ty tam chcesz teraz posłuchać na boku, przez to że wszyscy się tym chwalą w sieci, że słuchają na boku nie ma szansy już nikogo podsłuchać wszystko co było fajne poszło w cyfrę. Każde radio można rozlokować. Słuchanie też się nudzi. Są już radia co mają 75W. Ale na nic ci ta moc jak odbiornik będzie gówniany.
Będą cię słyszeli,
@wyk00p: ft857 ma sensowną moc (co prawda na 70cm już tylko 25W ale to wystarcza) ale nadaje tylko do nadawania w pasmach KF - chyba żeby blokadę zdjąć, tylko nie wiem czy filtry pasmowe nie przeszkodzą jakbyś chciał świrować poza pasmem
@wyk00p: Jak poczytasz jakie radia mają ludzie startujący w zawodach, to często pada TS2000 oraz IC706MKGII

a tu coś o odbiornikach
UV-5R: 0.2uV (@12dB SINAD)

UV-5RE: 0.2uV (@12dB SINAD)

KG-UV8D: 0.25uV (@12dB SINAD)

TG-UV2: -122dBm (@12dB SINAD) => 0.178 uV

FT-857D: 0.2 uV

Ic2200h 0.133uV

IC706mkg2 144/440 MHz band SSB 0.11µV FM 0.18µV

TS2000 :
FM 144-148 MHz, 0.25 μV; 430-450 MHz, <0.18 μV.
SSB 144-148 MHz, <0.16 μV; 430-450 MHz,
@wiecejszatana: To jeszcze zapytam - kupilem diamonda x200 - zamontowany jest na wysokim parterze do barierki na wysięgniku od anten metr od ściany. Wokół wszystko obtoczone niestety budynkami oraz drzewami i odbiór średni - delikatnie lepszy od prostego dipola. I nie wiem czy czegoś nie spsułem przy montażu czy jednak warunki zabijają tak niezłą antenę ?
@wiecejszatana: Nie mam niestety żadnego miernika, ja jestem prostym amatorem raczkującym w świecie krótkofalarstwa. Tym bardziej że jeszcze nie skonstruowałem ani jednej anteny samodzielnie tylko jadę na gotowcach zrobionych przez innych albo kupionych w sklepach. Odbiór w okolicach 150 MHz to maksymalnie 15 km - na takiej odleglosci slyszalem dyzurnego na granicy slyszalnosci.