Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś psycholodzy czy psychiatrzy?
Czy przypadkiem Laluś Major nie zmaga się z zaburzeniem osobowości narcystycznej? Przytoczę wam kilka przypadków tego zburzenia.

wyolbrzymione poczucie własnej wartości (własnych osiągnięć, talentów) oraz oczekiwanie uznania tej wartości przez inne osoby z otoczenia, - Bez dwóch zdań nasz Laluś uważa siebie za gwiazdę youtuba. Dowiódł o tym wiele razy pytając chociażby przypadkowych ludzi "A wy wiecie Kim ja jestem"? Za wszystkie swoje czyny oczekuje pochwały od całego otoczenia porównując się często do Knura np w ostatniej sytuacji gdy Paweł z Warszawy przyjechał namawiać Konona by się leczył. Laluś podkreślił, że został pochwalony przez Pawełka , jest schludny czysty i lepiej się prowadzi niż Konon.... Ma działalność podatki płaci. Jest kimś jest sobq.

fantazjowanie o swoim powodzeniu, nad przeciętnej mocy, urodzie, wybitnych osiągnięciach, - Była sytuacja w której Major nie raz chwalił się swoim powodzeniem wśród kobiet, urodzie, on przecież myje, goli , ładnie ubiera a wy mówicie , że Olkoholik. No i przecież Majora największym osiągnięciem jest bycie youtuberem, płacenie podatków, organizowanie świąt. Pamiętacie ekipę z Gdańska? Dziewczynę, ze skrzęczącym głosem? Oczywiście Laluś w ramach swojego powodzenia musiał się pochwalić ile to pieniędzy uzbierał na koncie.

ogromne przekonanie o swojej unikatowości i wyjątkowości, poczucie, że można rozmawiać i przebywać wyłącznie z osobami, którzy zajmują wysoką pozycję społeczną, - Klasyczne Major to jest Major, Major to nie byle kto. Laluś lubi przebywać w towarzystwie o jakimś statusie. Ten status może wyznaczać Posiadanie Samochodu Marki MercedesBMW, praca za granicą, elegancka Kobieta to Wystarczy, by Laluś stał się twoim kolegą. W dodatku jeśli jesteś użyteczny dla Lalusia jak np Mońka laluś stanie się twoim przyjacielem do wyczerpania użyteczności. Jesteś biedny, bezużyteczny nie wpuści Cię do Belwederu. Były i sytuacje kiedy Laluś wywalił "syna Majora" podczas lajtów. Taki to już człowiek jest.


wymaganie nadmiernego, przesadnego podziwu,

Chwalcie Lalusia wydaję mi się czasem, że Szczur niczego bardziej nie pragnie niż pochwał. Wysyłajcie mu wyidealizowane portrety z pięknym umięśnieniem. Gdzie teraz na każdym kadrze jesteśmy zmuszeni do oglądania portretu Majora. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że on traktuje to śmiertelnie poważnie nawet nie obrócił tego w żart nie poczuł zażenowania. Dlaczego? Bo jest zakochany w sobie....

przekonanie o tym, że ma się specjalne uprawnienia (oczekiwanie przychylnego traktowania, wymaganie, aby inni podporządkowali się woli narcyza),

Ja tu widzę parcie Majora na bycie gwiazdą uniwersum i spychanie Konona na boczne tory. Wszyscy wiemy, że szczur jest zazdrosny o to, że Konon jest głównym bohaterem uniwersum. Na Lalusiowym kanale często jak Konon próbuję się wypowiedzieć jest zakrzykiwany przez lalusia, że to jego kanał, on podatki płaci nie będzie go nagrywać. nawet Jeśli pozwoli mu się wypowiedzieć często ucina Konona w połowie expoze, bo za długo mówi. Jak Ktoś nagrywa zaś Konona macie przykład u Pato czy Niemieckiego - Major często musi przerwać Kononowi dorzucić swoje trzy grosze niezależnie od tego czy jest proszony o opinie czy nie zawsze się wtrąci. Jak coś nie idzie po myśli Majora ten w przeróżny sposób szantażuje czy to Konona , że się wyprowadzi czy to Sławka , że skasuje kanał, przestanie nagrywać. A retoryka Strusia w stosunku do widzów jest polega zawsze na ukazanie sytuacji w korzystnym dla niego świetle klasyczne "widzicie co on robi, zadręcza mnie Kononowicz" Wszyscy winni tylko nie Laluś.

wykorzystywanie innych ludzi do osiągnięcia własnych celów,

Tutaj lista ofiar nie ma Końca przykładów jest multum.
- Mieszkanie u Konona na krzywy ryj.
- Niewolnicza praca Rudego obłudnika
- Wykorzystywanie ekipy Krakowskiej, Pawełka z Warszawy, wszystkich chętnych naiwniaków do pomocy.

brak empatii, ignorancja w stosunku do uczuć i potrzeb innych ludzi,

Relacje Konon-Major
Laluś nie ma kszty wdzięczności za to , że dzięki Kononowi stanął na nogi. Kiedy Konon cierpi, Laluś najczęściej wykazuje się brakiem empatii, kiedy z Kononem jest już naprawdę źle ten zawsze ucieka do lasu unikając odpowiedzialności. Kiedy Konon prosił wielokrotnie Majora o jakąś najdrobniejszą pomoc możemy często usłyszeć "A co ja twój brat? Ja mam inne nazwisko ty jesteś dla mnie obcą osobą"!

zazdrość lub przekonanie, że inni zazdroszczą jej,

Zazdrość widzimy często w stosunku do Konona ale też i do innych bohaterów.

wyniosłość i arogancja w stosunku do innych ludzi.

Tutaj też mamy mnóstwo przykładów począwszy od wszystkich bohaterów Uniwersum i widzów którzy go utrzymują

zadufanie w sobie,

Plakat....

przekonanie o tym, że świat kręci się wokół narcyza,

O kim lub o czym Major najczęściej rozmawia? O Sobie....

podczas rozmowy może poniżać inne osoby,chce dominować grupą, przewodzić nią,

Poniżanie Konona, Sławka czy Menela to już standard.

A także:

nie ma wyrzutów sumienia, gdy wyrządzi innym krzywdę,

traktowanie innych instrumentalnie,

zrywanie kontaktów, które nie przynoszą żadnych realnych korzyści,

nie potrafi być bezinteresowna,

przekonanie, że należy jej się więcej niż innym ludziom,

w przypadku krytyki może wykazywać wściekłość, agresję, a nawet utracić kontrolę nad sobą,

przekonanie o tym, że jest się świetnym uwodzicielem, kochankiem,

wykorzystywanie słabości innych ludzi,

chęć zwrócenia na siebie uwagi, np. poprzez ubiór,

dzielenie ludzi na lepszych i gorszych,

nieprzyzwanie się do popełnionych błędów.


#kononowicz #patostreamy
  • 8
@Towarzysz_Sobaka: Dodam jeszcze że najgorsze co może być dla narcyza to obojętność i ignorowanie go. Dlatego szczur płakał w zeszłym roku jak Konon całą swoją uwagę poświęcał Łosiowi a jego celowo zlewał. Tak samo dziś mało się nie zesrał aby zwrócić na siebie uwagę jak Pato przepytywał Konona. Tacy toksyczni ludzie zatrzymują sie w rozwoju emocjonalnym na etapie kilkuletniego dziecka i tak jak ono od rodziców tak oni od innych ludzi