Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#technologia #klimatyzacja #elektronika

Czy tak zwane klimatory mają w ogóle rację bytu? Zaczynają dokuczać mi w kawalerce 35m2 upały, bardzo źle znoszę upał. Wiadomo że klimatyzator rozwiązałby ten problem, ale to zdecydowanie wyższy koszt. Proszę szanownych rabinów o pomoc w temacie
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kondek: montowałem takie cudo w salonie fryzjerskim. Powietrze jest zaciągane zza okna poprzez odpowiednią rurę i specjalny wentyl na okno. Działa to bardzo dobrze, choć nie tak jak klimatyzacja. Koszt urządzenia z wentylem i rura to około 1000 zł, natomiast koszt oszacowany przez firmę od klimatyzacji to minimum 4000 zł.
ościu ma kawalerkę 35m2. za 1000 zł kupisz normalny stojący klimatyzator. Nawet w leroy merlin masz pełnoprawny stojący klimatyzator za 849 zł w tej chwili.


@jakala: Ależ ja podałem koszt tego klimatora który ja zamontowałem i dla porównania do niego koszt instalacji pełnoprawnej klimatyzacji. Natomiast do mniejszej powierzchni, a raczej kubatury (bo tu o kubaturze pomieszczenia powinniśmy mówić) koszta zapewne będzie mniejszy. Teraz do wątkotwórcy będzie należało wybranie konkretnego modelu i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: Nie wiem co to, to mityczne BTU. Nie jestem specjalistą od klimatyzacji, zostałem poproszony o zakup i montaż takiego urządzenia bo fryzjerki na tamten czas nie było stać na wydatek 4000 zł na pełnoprawny klimatyzator. Znalazły sklep, ja ogarnęłem sprawy czysto techniczne związane z podłączeniem i ustawieniem. Działa i chłodzi powietrze w pomieszczeniu. A nie musi mieć zbiornika 50 l na wodę, woda bierze się że skraplacza, z powietrza. Skoro