Wpis z mikrobloga

@Podstarzaly_Mandalorianin: próbowalismy wydrukować (moja żona w domu jest naczelnym inzynierem przygotowania wydruków i drukarek :)
Musieliśmy powiekszyć wydruk o 100% bo był za mały do drukarki
głowica ekstremalna 0,2mm, czas wydruku 1h, zdjęcie poniżej :)
Nie jest źle, choć idealnie tez nie jest. Widać nawet czaszkę.
Mam pytanie a raczej prośbę. W przypadku torsu czy można by oddzielić pelerynę? Te elementy już tak mają bardzo nieregularne kształty i są dużym wyzwaniem
u.....r - @Podstarzaly_Mandalorianin: próbowalismy wydrukować (moja żona w domu jest ...

źródło: comment_1590855256mjJnUcN4WINwR8Ao1gEhLp.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gerard_Z_Rumii: Hej! Wybacz za odkopywanie martwego wątku, ale chciałem się dopytać o różnice w drukarkach które masz. Też mam Endera i ostatnio bawię się więcej w druk figurek ale D&D. Wiem, że dokładność anycubic jest znacznie lepsza ale czy "ogarnięcie" wydruku później jest warte efektu w porównaniu do Endera?
@T__J: Coż, jak zwykle w takich kwestiach, to zależy. Na enderze doszedłem do warstwy 0.08 i dawałem radę, przy odpowiednim cięciu i orientacji, do uzyskiwania modeli w skali 28mm w zadowalającej jakości. Postacie gorzej (bo drobne detale), większe pojazdy/istoty/budynki lepiej. Czasochłonna obróbka jeśli iść w detal. Żywice to inna para kaloszy, droższe, obróbka jest bardziej złożnona (moczenie w izopropylu, stacja utwardzania UV, opary żywicy) ale efekty, ze względu na operowanie na
GerardZRumii - @T__J: Coż, jak zwykle w takich kwestiach, to zależy. Na enderze dosze...

źródło: comment_1591712284dtX7WShbAETQA2slIKoAlL.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gerard_Z_Rumii: dziękuję za szybką odpowiedź! Na zdjęciu które wrzuciłeś różnicę najlepiej widać na głowni od miecza.
Na razie drukuje to co znajdę na necie, bo modelować zupełnie nie potrafię. Zdolności manualne u mnie są słabe. Ale na tyle, żeby odróżnić krasnoluda od człowieka to daje radę.
Zawsze fajnie się patrzy na wynik pracy jak ktoś i zamodeluje i wykona. Dlatego chylę czoła :)
T_J - @GerardZ_Rumii: dziękuję za szybką odpowiedź! Na zdjęciu które wrzuciłeś różnic...

źródło: comment_1591717852E1B983SETPGhpvIZuZfnNf.jpg

Pobierz