Wpis z mikrobloga

@czyznaszmnie: musisz zastosować mnożnik profesorski ( ͡° ͜ʖ ͡°) na analizie nam wykładowca mówił jak układa egzamin - znajduje zestaw całek i rozwiązuje, jak się wyrobi w 20 minut tzn. że student się wyrobie w 2h egzaminu.
przecież to dosłownie to samo


@Gorylica_Ada: dosłownie to nie jest to samo. Pomijając fakt, że to #!$%@?, to dodatkowo gorszej jakości. Chińczyki jeszcze nie nauczyły się #!$%@?ć idealnie, i wszystkie skomplikowane mechanizmy w ich wykonaniu (skrzynia biegów, silnik itd) działają #!$%@? albo wcale (bo produkowane przez nich elementy wyprodukowane są z większą tolerancją na błędy, więc powstają ci w jednych miejscach dodatkowe luzy, a w innych miejscach dochodzi dodatkowe tarcie). I
@czyznaszmnie a co wymyślilo lego? Kawałek plastiku z dziurką? Pisanie że to najbardziej innowacyjny produkt na świcie to wysryw fanboya. Klocki były już od dawna LEGO tego nie wymyślilo. Taki wolny rynek jak LEGO kradnie zawyżając cenę w kosmos to dobrze? Nikt im nie broni sprzedawać taniej niż na Ali.

@damw jak kupiłeś jakieś gówniane klocuszki to tak masz. Mam zestaw bugatti z Ali i jest identyczny jak LEGO. Nie ma absolutnie
@Gorylica_Ada: zawsze, ale to #!$%@? zawsze pod linkiem o drogim lego musi się znaleźć pierdoła, która będzie twierdzić że kradzież intelektualna to nie kradzież. Nie chodzi tu o kawałek plastiku z dziurką, bo na to patent już wygasł i mogą sobie niestety bezprawnie to kopiować. Chodzi o to ile czasu spędzono aby odwzorować dany model, i nie tyczy się to tylko samego LEGO ale także osób, które składają swoje autorskie modele,
@Gorylica_Ada ale nikt ma bólu dupy o podrabianie klocków. Patent na klocki wygasł i każdy może produkować. Cobi na przykład inwestuje w Luke jaka są klocki z żołnierzami - polityka LEGO jest taka, że nie produkuje zestawów wojennych.
Ból dupy jest o to że Chińczycy #!$%@? całe zaprojektowane zestawy.
Mam zestaw bugatti z Ali i jest identyczny jak LEGO


@Gorylica_Ada: a masz też oryginalny do porównania, czy tylko ci się wydaje, że jest identyczny?

nie ma patentu na sposób połączenia klocków


@Gorylica_Ada: jest taki patent - tylko wygasł... I każda firma może teraz produkować takie klocki. Nadal jednak poszczególne modele są chronione prawami autorskimi. Bo co innego elementy konstrukcyjne i paten na nie (który już wygasł) a co innego
@damw nie mam ale widziałem i jest identyczny. Jak sobie LEGO wymyśli że dwa klocki złączone to też jest ich wzór i nikt inny nie może tego zrobić to też dobrze? Zresztą tak jak już pisałem modele z Ali różnią się np jednym elementem od LEGO więc nie są takie same.

@liga no to jak patent wygasł to jaki problem. Niby gdzie jest #!$%@? pudełka? Klocki z Ali mają swoje pudełka i
@Gorylica_Ada tak, chińczyki przypadkiem wpadły na pomysł niebieskiego chirona albo sokoła millenium, po czym zmienili kilka klocków i "przeca to inny zestaw" XDDDDDDD oglądałem porownania tych zestawów i były #!$%@? idealne, co do klocka. To że ktoś zmieni 20klockow to tak jakbyś #!$%@?ł komuś pracę magisterską, zmienił 20 wyrazów i darł się "NIKT NIE MA PATENTU NA LITERKI, JA ZMIENIŁEM KILKA SLOE, TO MOJA PRACA!" XD
@liga czyli jak LEGO zrobiło sokoła Milenium czyli w #!$%@? popularna rzecz to już żadna inna firma nie może go przecież hurt duet zmienili 100 klocków przecież to kopia. Ile niby klocków mają zmienić żeby było to coś nowego?
@Gorylica_Ada: Toż Ci napisali już dwa razy, że nie chodzi o łączenie czy kształt klocków, tylko o kradzież własności intelektualnej jaką jest projekt danego zestawu. A co do kupna zestawu za 550 zł i sprzedaży używanego ze stratą 150 zł to nawet nie będę tego komentował, widocznie lubisz marnować pieniądze i robisz to w większym stopniu niż osoby, które kupią ten set za 1600 zł. ¯_(ツ)_/¯
@czyznaszmnie według mnie dużo fajniejszy niż Veyron. Jedyne co mi się średnio podoba to kolor.

Ale wygląd silnika rekompensuje wszystko!
Czekam na jakąś promke kolo 1000 ziko:D
@jedmar: no mi się przede wszystkim nie podoba ten przód, światła na reklamkach świecą, liczyłem na jakieś ledy, a tu nic, kpina trochę. Jako że nie mam ani veyrona ani porsche to chyba pozostanę wierny maszynom budowlanym na ten rok... jak coś z Ferrari wydadzą to wtedy kupię prawie na pewno :)
według mnie dużo fajniejszy niż Veyron


@jedmar:

Jako że nie mam ani veyrona


@czyznaszmnie: nie o Chirona Wam przypadkiem chodziło?

jak coś z Ferrari wydadzą to wtedy kupię prawie na pewno :)


@czyznaszmnie: no może za 2 lata będzie Ferrari - bo z tego co pamiętam, to co 2 lata wydają te Supercar'y:
1. 42056 - czerwiec 2016
2. 42083 - czerwiec 2018
3. 42115 - czerwiec 2020

No
ford gt, aston


@czyznaszmnie: no forda i astona miałeś w Creator Expert. Raczej bym się ich nie podziewał w Technic Supercar. A dlaczego?
Z tego co widzę, to (instrukcja strona 24) - Porsche dostarczyło zimą 2014 roku pierwsze "top-secret" zdjęcia do TLG (czyli zakładam, że ten 911 GT3 RS jeszcze nie był dostępny w sprzedaży).
Chiron zaprezentowano w marcu 2016 a jako Lego pojawił się w czerwcu 2018 - czyli 2
ja to się powoli zaczynam zastanawiać czy nie wymienić całej serii Harry Potter na te supercary (,)


@Tomahawkkk: no to na start jakieś 4-4.5k potrzebujesz. 42056 lata po 2k teraz, 42083 są promki w okolicach 1100-1200, 42115 pewnie w ciągu kilku miesięcy też się jakaś promka koło 1200 pojawi
@damw: niby tak, ale zarówno ford jak i aston były typowo klasykami (swoją drogą za ferrari 250gto w creatorze mógłbym spooooooooro zapłacić). Supercary to osobna liga. Szkoda, że tak dawno żadnego modelu f1 nie było. Obyś miał rację i następne było ferrari, trzymam za kciuka.